banner560
banner589
banner572
24 Eylül 2014 Çarşamba 11:40
HER SINIFTAN BİR MUSTAFA KEMAL ÇIKARTIRIZ
banner508

TÜRK EĞİTİM-SEN ve TÜRKİYE KAMU-SEN, Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Sendikası Kocaeli 1 Nolu Şubesi, ortaklaşa iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eyleme MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, eski Mili Kemal Köse, ülkü ocakları başkanları, MHP kadın kolları, CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP il sekreteri Cihat Altınyuva ve yöneticiler, Demokratik sol parti temsilcileri, Büyük Birlik Partisi temsilcileri, Atatürkçü Düşünce Derneği, öğretmenler ve bir çok sivil toplum kuruluşu katılım sağladı. Yüzlerce kişinin katıldığı iş bırakma eyleminde hükümetin eğitim politikalarına yönelik sloganlar atıldı. Eğitimciler Sanat okulu önünden başlayarak Cumhuriyet parkına kadar yürüdü.

Hükümete yönelik firavun kostümü giyen bir kişi, eylemin ilgi odağı oldu.

Eğitim-sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Cumhuriyet parkında basın açıklaması yaparak, eğitim adına yapılan çarpık uygulamaları sert bir dille eleştirdi. Süleyman Pekin basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bugün Cumhuriyet parkında toplanan bu insanlar Türk Milletinin aydınlık geleceği olan eğitimi yoğuran insanlar. Başöğretmen Atatürk’ün “behemahal muzaffer olmamız gerekir” dediği beka davamızın asil hizmetkarları. Fedakarlıkta sınır tanımayanlar, varlıklarını bu millete adayanlar, öğrencisini sırtında taşıyanlar ve hep başkaları için yaşayanlar, İŞTE BU ALANDA GÖRDÜKLERİNİZDİR.

unnamed (19)

“Öğretmenin gölgesine bile basılmaz” der bir Kore Atasözü…

“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” der HZ. Ali…

“Oku” diye başlayan bir dinin okumayan mensupları… ezberden sizi anlamaları mümkün değil.

“Okumanın ve yazmanın diplomadan ibaret sayıldığı, eğitim çalışanlarına aldıkları maaş kadar değer verildiği bir devirdeyiz maalesef.

Burada bizi dinleyen dinlemeyen esnafın, çiftçinin, işçinin, memurun, polisin, askerin, imamın, doktorun, mühendisin çocukları sayesinde hammaddeyken cevher oluyor. Evlerinde 1-2 çocuğun kahrını 15 dakika çekemeyenler “Eğitimciler ne yapıyor?” diye ahkam kesmesinler. 40 dakika 40 kişilik bir sınıfa girsinler de görelim..!

Hükümetin “sivilleşiyoruz” gazına gelenler, eğitim yöneticisini-öğreticisini-hizmet üreticisini “müşteri memnuniyeti” adına hor görenler, utanmadan kabalık ve kabadayılık pozlarına girenler… size söylüyoruz; bu bir günlük eylemler bir hafta ve bir ay olmaya başlarsa ne yapacaksınız?

Öğrencisinin 1 günlük ders kaybını sakız edenler, yüzbinlerce eğitimcinin yenen, yutulan hakları karşısında söz söylemiş mi? Cumhuriyet Meydanındaki binlerce insan ne adına buradalar?

Tabiî ki sıfırlanan mesleki itibarlarını tekrar kazanmak için.

İnsanca muamele ve insan onuruna yakışır bir geçim standartı için..

Devlet okullarının ihtiyaçlarına para bulamayanların özel okullara 50 bin’er 50 bin’er para aktarmalarına dur demek için…

Toplu sözleşme masasında bizi siyasete pazarlayanları ve memura enflasyon farkını bile çok görenleri protesto için…

Akademik veya idari; üniversite çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını talep etmek için…

Modern kölelik olan 4-C uygulamasına ve emek hırsızlığı olan taşeronlaşmaya karşı durmak için…

Bakanlığın eline “Demokrası Kılıcı” gibi verilen rotasyona hayır demek için…

Angarya haline gelen nöbetlerin karşılığını ek dersle almak için…

Yönetici atamalarını, toplu kıyıma çeviren ve adeta dengesini yitirmiş siyasi iradeye “aklını başına al” demek için…

unnamed (15)

İŞTE BURADAYIZ, İŞ BIRAKMADAYIZ…”

TEOG Sınav sonuçlarına göre öğrencileri yerleştirmede çok beceriksiz bir Bakanlık, adaletsiz ve haksızlıkta pek becerikli nedense.

İlköğretimden liseye geçiş diye ortaya koydukları komiklik, Levent Kırca parodilerini çoktan aştı.

Kocaeli’de ikiyüz küsur müdürü bir gecede doğrayıp, öğretmen olarak DEPO dedikleri toplama kampına toplayanların zulmü, Suriye sınırına ulaştı.

Türkiye adeta yol geçen hanı olmuştur. Ülkenin güney sınırları artık hükmünü yitirmiştir.

Maraş Kalesinde gavurun bayrak indirmesi Milli mücadelenin başlamasını tetikliyor da, 30 okulun Türk Bayraklarıyla birlikte yakılması bizi nasıl titretmiyor?

Eğitim camiası oynanan oyunun farkındadır. Kanla, irfanla CUMHURİYETİ kuran kadrolar, küresel emperyalizmin “cambaza bak” misali gibi YENİ OSMANLICILIK” adı altında bu ülkenin küçülmesine izin vermeyecektir. Bunun için gerekirse her sınıftan bir MUSTAFA KEMAL çıkaracağız.

Adalet istiyoruz, yaşadığımız haksızlıkların, hukuksuzlukların telafisini istiyoruz.

Zulüm başına adalet külahını geçirmiş… Hıyanet demokratik hak kabul edilmiş. Kafa kesip kellelerle top oynayanlar cihatçı gösterilmiş. Ama zulümle abat olanın ahiri berbat olur.

unnamed (16)

VE TÜRK EĞİTİM-SEN OLARAK DİYORUZ Kİ;

“Her firavunun bir Musa’sı vardır.”

Elçilerin ışığında yürüyenlerin doğruluktan bir asası,

Zulmedenlerinse korkularını saklayacak bol miktarda kasası vardır.

Fakat fıtratın ve yaradılışın da bir yasası vardır.

Er yada geç tahakkuk edecek o yasaya emanet olun.

unnamed (17)


unnamed (21)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner482