banner560
banner573
banner572
14 Ekim 2014 Salı 12:05
HEM AKP’Lİ, HEM “GEZİ”Cİ REKTÖR ADAYI!
banner508

 

Kocaeli Üniverstesi’ndeki rektörlük seçimlerinin kalbi Gazete Barış’ta atmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere “Sadettin Hülagü dosyasını açıyoruz” diyerek başlattığımız yazı dizisinde, ilk olarak Hülagü Hoca’nın gerçekten Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olup olmadığını sorgulamış, sonrasında ise Erdoğan’ın Hülagü Hoca’nın düğününe gelip gelmeyeceğini irdelemiştik.

Hülagü Hoca, günler öncesinden oğlunun düğününe Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını söylemişti. Ancak daha sonra “Erdoğan beni aradı, NATO toplantısı nedeniyle düğüne katılamayacağını bildirdi” şeklinde açıklama yapan Hülagü Hoca’ya, Erdoğan’ın o gün İstanbul Başakşehir’de bir başka düğünde olduğunu hatırlatmıştık.

***

Aslında yaptığımız çok büyük bir gazetecilik örneği değil. Biz sadece şimdiye kadar çoktan sorulması gereken şeyleri sorduk. Ama bu sorular, birilerini çok rahatsız etti.

Hatta bizim, Hülagü Hoca hakkında “karalama kampanyası” başlattığımız iddia edildi. Biz de dilimiz döndüğünce bu tür bir kampanyaya asla katılmayacağımızı, sadece daha önce gündeme getirilmeyen soruların cevaplarını aradığımızı belirtmiş, üstelik “Madem Hülagü Hoca Erdoğan’ın doktoruydu, neden bir yıl önce çok istemesine rağmen dekan olamadı” diye sormuştuk.

Tabi tüm sorularımız karşılıksız kaldı. Cevap alamadık. Alabileceğimizi de sanmıyoruz.

Amacımız, oluşan haksız rekabeti gözler önüne sermek, üniversiteye rektörlük seçimlerinde, bir siyasinin yakını ya da uzağı olmanın kıstaslardan biri olmasının yeterli gelmemesi gerektiğini vurgulamak.

Koskoca Akademisyen kadroların, karar verirken bu yaratılan sıra dışı güçten etkilenmeden karar vermesini sağlamak.

***

Bugün ise, bu dönem AKP’ye yakın görünen, Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olduğunu iddia ederek bunu etrafındakilerle birlikte seçim kampanyası olarak kullanan Hülagü Hoca’nın mazisine kısa bir yolculuk yapacağız.

Hülagü Hoca, Türkiye’de şimdiye kadar en çok ses getiren sivil toplum hareketi olan Gezi Parkı olaylarına destek oldu mu? Bunu okuyucularımızla birlikte elde ettiğimiz bilgiler ışığında cevaplandırmaya çalışacağız.

Doğru tektir ve hür bir vicdan ve akıla sahip her bireyin aynı sonuca ulaşacağından eminiz…

***

Sayın Hülagü'nün rektör adayı olmak istediği üniversite çevrelerinde konuşuluyordu. Tıp Fakültesi'ne dekan olabilmek için Vali Topaca ve Karaosmanoğlu'ndan da yardım istemiş,

Kocaeliyi tanımayan Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl'ü aracı kılmıştı ama nedense "Başbakanın doktoru!!" dekan olamamıştı.

Bunu bile okuyamayan kent siyaseti ve akademisyenler, mayıs ayındaki ziyareti de anlayamadı. Sıradaki dosyalarımızdan birinde, Erdoğan’ın ziyaretini de geniş bir şekilde ele alacağız…

 

Edindiğimiz bilgilere göre, Hülagü Hoca, ziyarete kadar part-time doktordu. Şehirde hasta bakardı. Dolayısıyla da ameliyathaneyi kullanması yasaktı.

Aday olabilmek ve üniversiteye adaylığını kabul ettirebilmek için "keramet"e ihtiyacı vardı. En yakın arkadaşları bile adaylığını onaylamıyorlardı.

Üç toplantı yaptılar ve Hülagü "Ben adayım" diyemedi.

Ziyaret olunca aday oldu ve muayenehanesini kapattı. Yani iddialara göre ziyaret olmasaydı aday da olamayacak, muayenehanesini de kapatmayacaktı.

***

Hülagü Hoca’nın kampanyasının temel donesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olduğunun iddia edilmesi ve Erdoğan’ın kendisini ziyaret etmesi. Daha önce de değindiğimiz gibi ev ziyareti meselesine sonra değineceğiz.

Fakat, Hülagü Hoca’nın en başından beri AKP’ye olan yakınlığını ya da uzaklığını araştırmakta fayda var.

Yerel siyasiler, bu mesafeyi çoktan araştırdı bile.

Ankara’ya bu konuyla ilgili çok sayıda dosya ulaştı. Hatta bu dosyalardan birer tane de Recep Tayyip Erdoğan’ın masasında durduğu söyleniyor.

İlk başlarda Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olduğu iddia edilen ve bizzat Erdoğan tarafından ziyaret edilen Hülagü Hoca hakkında AKP’lilerin kafası şu anda oldukça karışık.

Hatta, Hülagü Hoca’nın MHP kökenli olduğunu bilenler, şimdi bu dirsek temasına da bir anlam veremiyormuş.

Nitekim 22 Eylül 2014 tarihinde Demokrat Kocaeli Gazetesi'ndeki haberde bakın şu ifadeler yer alıyor:

"Ankara kulisleri, önemli ölçüde konudan haberdar ve faaliyetlerin yakından izlendiğini konuşuyormuş" dediği konu "paralel yapı."

Haberde "yer altına indiği için açıktan anlaşılmayan kişi ve kurumlarla çalışıyor. Bu isimlerden biri de Prof. Dr. sadettin Hülagü" deniliyor.

Bu haberde "Hülagü Hoca'nın Gezi olaylarında Erdoğan'ı özür dilemeye davet eden tweetler attığı da ifadeler arasında.

Biz de bu haber üzerine Sayın Sadettin Hülagü'nün tweet hesabını taradık ve 3 Haziran 2013 ve 9 Haziran 2013 tarihlerinde iki tweetini gördük. Daha sonra Hoca'nın hesabından silinen iki tweet aynen şöyle:

“YAŞANAN OLAYLAR İÇİNDE ZAMAN ZAMAN GÖRÜLEN FERDİ HATA VE AŞIRILIKLAR ÖZÜR DİLEMEYİ GEREKTİRİR. ÖZÜR DİLEMEK BİR ERDEMDİR.”

 

9 Haziran 2013 tarihinde "özür dilesin" yazıp google taraması yaptığınızda Kılıçdaroğlu'nun ve Taksim Dayanışma Platformu'nun "Başbakan özür dilesin" kampanyası başlattığını görüyorsunuz.

İşte konuyla ilgili haber linkleri:

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2013/06/03/erdogan-ozur-dilesin

http://www.yenimesaj.com.tr/?haber,13000445/-basbakan-ozur-dilesin-

http://video.memurlar.net/video/16564/4.sayfa

 

O günlerde Hülagü Hoca, 3 Haziran 2013 tarihinde Gezi Olaylarını “Halkın sağduyusu” olarak tanımlayıp “destek” beyanı veriyor.

Olaylar daha da ilerleyip “Tayyip Erdoğan gidici” rüzgarını koklayarak topa giriyor, 9 Haziran 2013’te yaşanan olaylar sürecinde “hata” aramaya başlıyor ve orkestraya katılarak “özür” dilenmesinin “gerekliliğinden" dem vuruyor.

Başbakanı doğrudan “erdem”e davet ediyor. “Özür dile” kampanyasına katkı veriyor.

Bu tavır Gezi'ye destekten çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanımlamasıyla, "Kripto Paralellerin" ve Ülkücü muhalefetin vaziyet alması anlamına geliyor.

Nasıl olsa Erdoğan gidecektir ve Hülagü de yeni dönem için "dönemin başbakanını" gözden çıkarmaya hazırlanmaktadır.

 

Bugün Yeni Şafak'tan Yusuf Kaplan, "Üniversitelerdeki paralel çeteleşmeye dikkat!" başlıklı yazısında;

"SİNSİ TEHLİKE: ÜNİVERSİTEDE PARALEL ÇETELEŞME!" spotuyla Kocaeli Üniversitesi seçimleri ve "Erdoğan'ı topa tutan Gezi tweetlerinden" söz etti.

Yusuf Kaplan’ın yazısıyla ilgili haberimizi gazetemizde okuyabilirsiniz.

http://www.kocaelibarisgazetesi.com/yeni-safaktan-paralel-imasi.html#.VDv0RWd_un0

***

Görülen ve gayet iyi anlaşılan o ki Ankara ve İstanbul kulisleri Kocaeli Üniversitesi seçimleri konusunda yeni bir sürece geçmiş durumdalar.

Yerel siyaset yanında Ankara'nın da durumdan haberdar olduğunu ve "uyarı" görevini yerine getirdiği anlaşılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan tarafından,

"Üniversitelere liyakatli, donanımlı, şebekelerle bağlantısı olmayan kişiler rektör olarak atanmalı!" uyarısında "şebeke"leşmeye karşı Kocaeli de uyarılıyor.

 10733660_10152745225823468_922699954_n

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MEhmet ışık 2014-10-13 20:44:03

Neler okuyoruz.ya insan duyguları ile yaşar beyin diye bir şey vermiş yaratan sen onu kalbinle birleştirirsen değerlisin.Hoca beyninin önüne geçen kariyeri ile arada kalmış bence.

Avatar
yaşar parmaksız 2014-10-13 21:11:17

işin zor sayın hülagü. iddialara cevap bile veremiyorsun.

Avatar
Aslan Akbey 2014-10-13 22:39:43

Hocanın öyle bir tweeti yok. Hüseyin Avni Mutlu atmış o tweeti. Google da arayabilirsiniz. Bu haberi kınıyorum.

Avatar
Reşat 2014-10-13 22:58:31

Bir sessizilik bozuldu ne güzel gidiyordu işler köşeler tutulmuş agalarla görüşülüp haberler yapılmamış işler tıkır tıkır giderken.benim şaşkınlığım koca koca adamların,hanımların hiç düşünmedikleri adaya yaranma çabaları ne garip bir dünya

Avatar
adem aslan 2014-10-13 23:47:39

Aslan bey kardeşim, yani Mutlu'nun tweetini Sadettin almış, kendi tweetine mi yapıştırmış?Dalga mı geçiyorsun, yoksa sadece kendini mi akıllı sanıyorsun? Sadettin Hülagü'nün Fetocu olduğunu üniversitede herkes biliyor. Tayyip Erdoğan'ı tuzağa çekenler

Avatar
adem aslan 2014-10-13 23:53:49

Fetocular ve yandaşları yolcudur: Topaca,Karaosmanoğlu, Erdöl. Bekleyin, göreceksiniz.

Avatar
derviş çağlar 2014-10-13 23:58:11

Atatürkçü, sosyal demokrat, ateist, paralelci bir güruh Sadettin Hülagüyü destekliyor, tıpkı Geziciler gibi, ortak yanları ise destekledikleri adam gibi tüccar doktor olmaları.

Avatar
Ahmet 2014-10-14 00:54:41

Atış sebest, paralelcilerle dirsek temasına geçen bir kısım güruh ve çıkarcı bir kısım güruhun atışları karavanadır. Hoca'yı tanıyanlar bilir. Tanımak istemeyenler ise belli. Daha neler uyduracaksınız bakalım.Meyveli ağaç taşlanır misali,sallayın taşla

banner354

banner328

banner554

banner482