banner608
banner609
29 Temmuz 2015 Çarşamba 12:42
Gökbudak’tan  Uluslar’a cevap
banner610

 

Alikahya’da Uluslar İnşaat tarafından yapımı süren Jasmine Country adlı proje, bir miras davası ile gündeme gelmiş, başta firmayı dolaylı yoldan bağlayan dava, sonrasında yaşanan olaylarla doğrudan bağlar hale gelmişti. Kardeşlerinin kendisinden miras kaçırdığını öne süren Güleser Gökbudak, projenin yapıldığı alanın çevresinde bulunan hissesine, Uluslar İnşaat’ın kendilerinden izin almadan depo ve ofis kurduğunu dile getirmiş ve İzmit Belediyesi’ne şikayet dilekçesi vermişti.

 

Tüm bu gelişmelerin takipçisi olan Güleser Gökbudak’ın oğlu Tacettin Gökbudak, belediyenin ofis ve depoya yıkım kararı çıkarmasının ardından Uluslar İnşaat yetkililerinin saldırısına uğramıştı. Bu saldırıya yalnızca gazetemizde yer verilmiş, Uluslar İnşaat firması da olayın ardından bazı basın kuruluşlarına yazı göndererek, Gökbudak hakkında bazı iddialar ortaya atmıştı. Gökbudak’ın özel hayatıyla ilgili de sözlerin yer aldığı açıklamaya, Tacettin Gökbudak’tan yazılı açıklama geldi. Uluslar İnşaat yöneticisi Muhsin Ataş ve firmanın hakkında ortaya attığı iddialara yanıt veren Gökbudak’ın açıklaması şöyle:

 

 

 

GÜNDEMDEKİ MİRAS İDDASI VE ÜZEYİR ATAŞ KİMDİR?

 

Üzeyir Ataş daha önce ailece yaptıkları müteahhitlik döneminde batmış olup, 7 kardeşin anneleri olan Ayşe Ataş’tan babası Musa Ataş ile birlikte ‘Emanet alıyoruz bankaya ipotek koyup işleri düzeltip geri vereceğiz, biz kimsenin hakkını yemeyiz ‘diye 7 kardeşin malını kaçırmış, Ayşe Ataş’ın vefatından sonra öğrenen çocukları bu durumu hukuk yoluna taşıma kararı aldığında Üzeyir Ataş amcalarının her biriyle tek tek arsa sahibi sözleşmesi yapıp dörder daire karşılığında uzlaşıp, halaları olan kardeşlerden Güleser Gökbudak’ı amcalarıyla beraber olup tehdit, şantaj yoluna gitmiş, dinimizde kadına yer düşmüyor diyerek saf dışı bırakmışlardır.

 

MUHSİN ATAŞ KİMDİR?

 

Muhsin Ataş, babası Musa Ataş, abisi Üzeyir Ataş’ın ve de yatırımcı ortaklarının direktiflerinde yürüyen hakkındaki davalardan dolayı şirketi üzerine alamayan Üzeyir Ataş’ın resmi yüzüdür.

 

GÜLESER GÖKBUDAK KİMDİR?

 

Eşi 2001 yılında vefat etmiş, vefatına kadar Alikahya Belediyesi’nde uzun yıllar yazı işleri müdürlüğü yapmış olup aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala kişiliği ve karakteriyle anılan ve örnek alınmaya çalışılıp emsal gösterilmiş bir adamın eşi olan Güleser Gökbudak, eşini kaybettiğinde 38 yaşında olmasına rağmen herhangi bir evlilik yapmadan şerefini ve haysiyetini hiçbir zaman ayaklarının altına almamış, yukarda konusu geçen bir dava üzerine öz yeğenleri tarafından sadece hakkını aradı diye suçlanmış, küfre, iftiraya, tehdit ve şantajlara uğratılmış bir insandır. Yine abisi Musa Ataş tarafından eşi ölüm döşeğindeyken define yeri kazacağız, izin vekaleti çıkaracağız diye noteri ayarlatıp satış vekaleti alınarak kandırmış bir insandır.

 

ULUSLAR İNŞAAT KİMDİR?

 

Uluslar Hafriyat Nakliyat İnşaat Turizm Sanayi Tic. ve Ltd. Şti., 2004 yılında Muhsin, Üzeyir ve Musa Ataş tarafından aile içerisinde kurulan bu şirket, yıllar sonra aile içerisindeki kaçırdıkları mülk üzerinde ikamet eden kardeşleri hiçbir şey yapamazsınız tapu elimizde buraları boşaltın ya da gelin size insan gibi ev verelim’ diye kardeşlerin oturduğu topraklarını zorbalık ve tehditlerle mağdur edip yüzde 14 üzerinden inşaat sözleşmesi yapmış olup, dış bir yatırımcı ile gündeme gelmiş olan bir firmadır.

 

TAPU KAYITLARI

 

Dava konusu Durhasan Köyü; 9245 parseldeki taşınmaz 06/11/2000 tarihinde Üzeyir Ataş, Musa oğlu adına kayıtlı iken; 20/11/2013 tarih 23128 yev. ile Anıl Arda Yılmaz, Muhsin Ataş ve Uluslar İnşaat adına satışı yapılmıştır. Tapu kaydında da görüldüğü üzere, Üzeyir ve Muhsin Ataş kardeşler, bu planı yıllar önce yapmış, işlerinin düz gitmemesinden ve bir takım imar sıkıntıları yüzünden bu projeyi yıllar sonra belediyenin sırf imarı açılsın diye kendilerine sattıkları bir yerle tevhit ettirilip yabancı bir sermaye ortağıyla hayata geçirilmiştir.

 

OFİS VE DEPOLAR YIKALACAK

 

Uluslar inşaat yetkilileri belediyeyi bu ucuz oyuna alet etmiş olup, Gökbudak ailesinin de payı olan 59 bin 856,64 metrekarelik yerde kaçak yaptıkları yapıların şikayet edilmesi üzerine yıkılacak olan bu yerlere ilişkin belediye yetkilerinin şikayetten vazgeçmesini uzlaştırmak istediklerini her türlü gönüllerinin alınacağı yönünde bir ifadeyle karşı karşıya kalması üzerine, hakkında para için yapıyor dedikleri Tacettin Gökbudak; biz kimseyle uzlaşmak istemiyoruz bizim davamız artık gurur meselesidir, külçeyle önümüze altın da koysalar biz kararımızda dikiz. Yıkım kararının onaylanmasını, bir önce yıkılmasını talep ediyoruz şeklinde konuştuğu iddia edilmiştir.

 

TACETTİN GÖKBUDAK KİMDİR?

 

ETG İnşaat Tic. Ltd. Şti.’nin yöneticilerinden olup, annesini böyle bir davada yalnız bırakmayan kendi çapında sessiz bir iş adamıdır, hakkımda yaptıkları özel hayata ilişkin suçlamalar çarpıtıcıdır bununla ilgili hukuki işlemlerini kendileri hakkında başlattık. Hakkımızdaki iddialar asılsızdır. Her türlü tamamlayıcı bilgi ve belgeyi gerek gazetelere gerekse hukuki yola taşıdık, ilimizde bu tür iş davalarının verdiği zararları daha öncesinde gördük, herkesin ağzı yandı. Bu gün her şeyi inkar yoluna gidip ne kadar iftira atarak ticari idame yoluna gitmeye, aklanmaya çalışsalar da bizim yaptığımız tüm adımlar yasal ve belgelidir, çok yakında herkes herkesin asıl yüzünü görecek zaten. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gürsel 2015-07-30 19:41:54

Kardeş sen davanın, bunlar etek altının adamı. Bunlar adamı karalar sen davana odaklan yürü. Bunlarda ar namus şeref kalmamış. Adam halasına küfr eder mi. Ne olursa olsun bunlar seni karalamıyor kendilerini karalıyor aptallar, dışardan bakıldığı zaman ayn

Avatar
Ünsal t. 2015-07-30 21:38:47

herkes kendi özel hayatına bakmalı. Üzeyir ataş 3 kız kardeşi 2 evlilik yapmış başkalarının yerlerini dolaylı yollardan çalıp yine öz halasınada aynı haraketleri yapıp utanmadan yerine ofis kurmuş üstüne arsızca iftira şantaj yapmış yine burda adını karal

Avatar
Merve k. 2015-07-30 19:54:58

Konuyu şöyle yorumladım. Tacettin (tayyip) Muhsin Ataş ( paralelci hoca)

Avatar
fikret aksu akın aksunun babası 2017-01-07 14:00:56

tacettin bey kımsenin hakkını yemey le olmu bu işler uşkagıtcılık la olmaz işler borcunu ode once

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482