banner598
banner608
banner654
03 Ağustos 2016 Çarşamba 15:45
Erdoğan'dan özeleştiri: “Rabbim de milletim de affetsin”
banner610
Erdoğan, Olağanüstü Din Şurası'nda konuştu. "Bekamızı yakından ilgilendiren bu gelişmelerin odağında yer alan FETÖ’nün özelliği, kendisini bir dini yapı, bir cemaat, bir eğitim öğretim hizmetinde bulunan kuruluş olarak gösteriyor olmasıydı" diyen Erdoğan, "Esasen bu hain yapının 40 yıldır, kanserli hücre, bulaşıcı virüs gibi yaşayıp sürekli büyümesi, bu değerleri öne çıkaran kimliği sayesinde mümkün olmuştur" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Bu hain örgütün gerçek yüzünü önceden ortaya dökememenin üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize, hem milletimize verecek hesap olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" dedi.

Erdoğan, daha önce Gülen örgütü içinde yer alan, yardımda bulunan ancak daha sonra pişmanlık açıklamaları yapanlar için de 'ciddi tereddütlerimiz' var dedi. Erdoğan konuşmasının bu bölümünde "Bundan sonra her anlamda mücadeledeyiz. Hesap sorma günüdür. Bu yapının mayasında ikiyüzlülük olduğu için pişmanlıklarını belirtenlere karşı ciddi tereddüdümüz var. Gerçekten pişman mı oldunuz? İntikamcı düşünceyle söylemiyorum. Gerçekten pişman mısınız yoksa riyakarlık içinde misiniz anlamakta zorlanıyoruz. Elbette aslolan beyandır diyeceğiz ama bu tür kişilere karşı gardımızı indirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:
"Zaman zaman silahlı örgüt değil diyenler vardı. Biz de kendilerine 'Yanlış tespit içindesiniz, silahı vakti geldiğinde kullanacak örgüttür bunlar' diyorduk. 'Nasıl olur?' dediklerinde, 'Bunlar TSK'da örgütlenmiş ve vakti geldiğinde o silahları millete doğrultabilecek bir örgüt' dedik. İnanmazlardı... Bunu kalkıp açıkça meydanlarda söyleyebilecek durumda değildik. Bunlar özel toplantılarımızda yaptığımız görüşmelerdi. Şimdi o dostlar gelip haklıymışsın demeye başladılar."

'BEN DE BU YAPIYA YARDIMCI OLDUM AMA BAMBAŞKA NİYETLERİNİ GÖREMEDİK'
"Milletimiz, meşrebi ne olursa olsun Allah diyen peygamber diyen, ibadetlerini yerine getiren, en azından böyle gözüken her yapıya olduğu gibi bu yapıya da hüsnü niyetle yaklaşmıştır. Her grup gibi bu yapı da milletimizin kolları kanatları altında varlıklarını sürdürdü. Rahmetli Özal, Demirel, Ecevit ve hatta ben de bu yapıya iyi niyetle destek olduk. Şahsen ben de katılmadığım pek çok yerleri olmasına rağmen asgari müştereklerde buluşabildiğimiz zannıyla ben de bu yapıya yardımcı oldum."

"Yurt içinde ve dışında yürütüyor göründükleri dayanışma faaliyetleri hatrına bunlara müsamaha gösterdim. Allah dedikleri için müsamaha gösterdik. Bir ortak yanımız var dedik. Ama inanın bana aynı menzile giden farklı yolalrdan biri gördüğümüz yapı aslında bambaşka niyetlerin, sinsi yapıların örtüsü olduğunu göremedik."

"Aslına bakılırsa 2010’dan itibaren bu tespiti paylaştığım üst kademe yöneticisi arkadaşım oldu. O yıldan itibaren tabii ki tavrımız değişti. Özellikle 2012 sonrası bu yapıyla çekincelerimiz açıkça ortaya koyduk. Bu dönemde hızlanan kadrolara yönelik operasyonlar ve davalarla ilgili ciddi şüphelerim oluştu. Yakın tanıdığım komutanlara yönelik soruşturmaların gerekçeleri beni ikna etmiyordu. Kamuda ve özel sektörde yapıya mensup kişilerin giriştikleri mücadeleden ciddi rahatsız oluyordum."

"O zamanlarda meseleyi kendi arkadaşlarımıza anlatmakta dahi güçlük çekiyorduk. 17-25 aralık bu örgütün hain yüzünü ilk defa ortaya koydu. Her şey ortadayken, bu örgütün en başına şahsımı, (şema elimize geçti) altına Başbakan Yıldırım, enerji bakanımız, oğlum, sizlerin de tanıdığınız, iyi bildiğiniz iş adamı bu örgütün çatısında görülen isimler oldu."

"Bunlar böyle bir şeyin içerisine girmez, yahu etmeyin, bunlar önemli bir operasyonun adımlarını atıyorlar. Hala inanmayanlar olduğunu da biliyorum. Hala maalesef bakıp görmeyenler olduğunu biliyorum."

"17-25 ARALIK'TA ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER OLMASA..."
"Bu noktadan sonra artık saygıdeğer hocalarım, şüphe dönemi bitti, mücadele dönemi başladı. Şayet 17-25 aralık sonrası önlemlerimiz olmasa, özellikle yargıda aldığımız önlemler olmasa, bu darbe girişimi sadece silahlı kuvvetler içindeki bir grup teröristin değil, polisiyle, yargısıyla, bürokrasi katılımıyla çok daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıkacaktı."

"Bu hain örgütün gerçek yüzünü önceden ortaya dökememenin üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize, hem milletimize verecek hesap olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin."

"Değerli kardeşlerim, peygamberimizin ifadesiyle Müslüman, başına sevinecek hal geldiğinde hamdeden, sıkıntı geldiğinde sabreden kişidir. Böylesi hayırlıdır."

"Yeri geldiğinde onlar beraberler, PYD ile PKK ile. Bunu seçimlerde yaşadık. Seçim karargahlarında nasıl beraber olduğunu, giyimleriyle kuşamlarıyla biliyoruz. Ama bakıyorsunuz, karargahlarda onlarla olduklarını gördük, biliyoruz."

"Nerede kimle nasıl hareket edecekleri belliydi. Bu yapının mensuplarının 17-25 Aralık'ta yaşanan hukuk ve emniyet skandallarına, birnbir çeşit rezalete, 15 Temmuz’da şahit oldukları vahşete rağmen orada kalmaya devam etmelerinin izahatı kalmadı."

'YÜZLERİNE TÜKÜRSENİZ...'
"Bu saatten sonra Pensilvanya’daki şarlatanın, terörist başının hezeyanlarına kulak verecek herkes, başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir. Tabii bu yapının en önemli özelliği, tedbir ve takiye adı altında ikiyüzlülüğü yalanı riyayı, maskeyle dolaşmayı karekteri haline dönüştürmüş olmasıdır. Yüzlerine tükürseniz yağmur yağdı diyen, en kutsallarına sövseniz ses çıkarmayan bir yapıya dönüşmüş."

"Bir ihanet şebekesinin dini motifleri kullanıyor olması onu aklamaya yeterli olabilir mi? Dünyadaki tüm sapkınlar kendi inançlarında samimidir. FETÖ’cülerin bağlılıklarında samimi olmaları, sorgulamaksızın kabul etmeleri, haklılığı değil itikadi olarak yanlış yolda oldukları söylenir. Kuran’da onlarca defa aklımızı kullanmamız emrediliyor. Aklını ve iradesini Allah’a değil bir faniye, üstelik de ABD’de yaşayan bir faniye ipotek eden kişi dönüp kendini sorgulamıyorsa ona denecek bir şey yok.

"Biz yıllarca söyledik. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dedik. Tabanı ibadette bile çekincelerim var artık. Niye? Aklını, vicdanını, her şeyini bir şarlatana ipotek etmiş insanlar kusura bakmasınlar..."

'PİŞMANLIK BELİRTENLERE KARŞI TEREDDÜTÜMÜZ VAR'
"Bundan sonra her anlamda mücadeledeyiz. Hesap sorma günüdür. Bu yapının mayasında ikiyüzlülük olduğu için pişmanlıklarını belirtenlere karşı ciddi tereddüdümüz var. Gerçekten pişman mı oldunuz? İntikamcı düşünceyle söylemiyorum. Gerçekten pişman mısınız yoksa riyakarlık içinde misiniz anlamakta zorlanıyoruz. Elbette aslolan beyandır diyeceğiz ama bu tür kişilere karşı gardımızı indirmeyeceğiz."

Son Güncelleme: 04.08.2016 16:14
Anahtar Kelimeler:
İzmitKocaeliErdoğanFETÖ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yuvacikli 2016-08-03 18:17:15

Meydanlarda ağızlarına hiç yakışmayan demokrasi kelimesini kullananlar , acaba ülkeyi bu hale esadın mı getirdiğini düsünmektedirler.
Ülkeyi sıfır sorunla devraldılar, içine ettiler.
ESAS OLAN ŞUDUR :: KANDIRILMADINIZ, BİLE BİLE HALKI KANDIRDINIZ.. PLANLAR TIKIR TIKIR İŞLİYOR MU?

Avatar
aytaç 2016-08-03 19:05:04

bu kadar insan ölmüş, memleket batmış bitmiş.. o çıkmış af diliyor ..

ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş...!

Avatar
ayşegül 2016-08-03 22:06:07

Aldanmayla yada aldatılarak devlet yönetilemez. Bu sizin iş bilmezliğiniz demektir. Mustafa Kemal ATATÜRK bir kez aldanmış yada aldat ılmış olsaydı Türkiye Cumhuriyeti kurulamazdı.

Avatar
derinceli 2016-08-03 20:57:30

Dobloyla Tankı durdurmak için sellektör yapanlar, 100 lira yevmiye ve bedava köfte ekmek için sabahın saat dördüne kadar geçen yıl üzerine basıp tükürdüğü bayrağı sallayanlar...30 yıl boyunca birlikte her türlü pisliği yaparlar, çaldıklarında da senden gider, kavga ettiklerinde de...kimine göre vergi veren ve onları yaşatan bir nesnesin, kimine göre acabaların içinde bir tercih sebebisin...günü sayılı ölümcül hastalığı olanları kıskandığımız bugünlerin tek özeti..."kandırıldık"...

Avatar
sinem 2016-08-04 09:04:43

MaşAllah,
İnşAllah,
Rabbim bizi afetsin,
Millet afetsinle ülke yönetiliyor..
La olum demokrasi olan ülkelerde ''İSTİFA'' denen birşey var..

Hani ülkeye demokrasi getirmiştiniz ya!..

Avatar
zafer 2016-08-04 09:25:58

ADOLF HİTLER "" ÖNCE KENDİNE BAĞLI SS SUBAYLARINA ALMAN POLİSİ ÜNİFORMALARINDAN GİYDİRDİ VE KENDİ MİLLET MECLİSİNİN BOMBALANMASI TALİMATINI VERDİ...
SONRA ALMAN HALKINA BUNU YAPANLARDAN İNTİKAM ALACAĞINI SÖYLEYEREK,KENDİNE MUHALİF KİM VARSA KUMPASLARLA YA HAPİSE GÖNDERDİ YADA İDAM ETTİRDİ..

DÜZENLEDİĞİ OPERASYONLAR İLE KENDİNE BİAT ETMEYEN HERKESİ TEMİZLEDİ..HER PROPAGANDA MİTİNGİNDE İSE ŞU CÜMLENİN SÖYLENMESİNİ EMRETTİ
''ADOLF HİTLER TANRININ GÖNDERDİĞİ BİR KURTARICIDIR VE TANRI ALMAN HALKININ YANINDADIR !''..
SONRASINDA YAPILAN İLK SEÇİMDE İSE HALKIN %74 OYUNU ALARAK FÜHRER YANİ LİDER İLAN EDİLDİ..
.TÜM YETKİ TEK BİR KİŞİDE TOPLANDI.İLK İCRAATI AZINLIKTA OLAN CUMHURİYETÇİ VE SOSYALİST BÖLGELERİ ÜLKEDEN TECRİT EDEREK HER TÜRLÜ HİZMETTEN MUAF TUTMAK OLDU.

ÜLKEDEKİ BÜTÜN GAZETE,DERGİ VE BASIN YAYIN ORGANLARINI ELİNİN ALTINA ALDI.ÖYLE Kİ 2.DÜNYA SAVAŞINDA RUSLAR BERLİN KAPILARINA DAYANDIĞINDA ALMAN HALKI SAVAŞI KAZANMAK ÜZERE OLDUKLARINI SANIYORDU...VE YENİLİRKEN DAHİ HER MİTİNGLERİNDE MİLYONLARCA İNSAN TOPLANARAK ONA BİAT ETTİKLERİNİ GÖSTERİYORDU...ÖNCEDEN ALMAN HALKININ ''TANRININ ELÇİSİ,BÜYÜK LİDER,BÜYÜK BAŞKAN,BÜYÜK KURTARICI'' GİBİ SLOGANLARLA YERE GÖĞE SIĞDIRAMADIĞI ADOLF HİTLER'İN İNTİHARINDAN BİR AY SONRA TÜM GERÇEKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI...

O ASLINDA SADECE ÇEVRESİNDEKİ SİLAHLI KORUMA ORDUSUNA GÜVENEN,SÖYLEDİĞİ HERŞEYİN YALAN OLDUĞU,KORKAK BASİT BİR RUH HASTASINDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİ...ALMAN HALKI BUNU ÇOK GEÇ ANLADI,HERKES ONA TAPIYORDU AMA GÜN GELDİ HİÇKİMSE BEN OYUMU ONA VERDİM DİYEMEDİ...
SAVAŞTAN SONRA TEKRAR BİR MECLİS KURULDU,LAİK BİR CUMHURİYET SİSTEMİNE GEÇİŞ YAPILARAK EGEMENLİK ARTIK TEK BİR KİŞİNİN DEĞİL KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLDU !...
İŞTE TARİH HER ZAMAN TEKERRÜRDEN İBARETTİR,BU SEBEPTEN DERS ALINMASI GEREKİR...EGEMENLİK TEK BİR KİŞİNİN DEĞİL MİLLETİN OLMALIDIR

Avatar
tolga san 2016-08-04 15:15:44

Ben hakkimi helal etmiyorum her kandirildiginda ölen mehmetcigi yanan canlari giden paralari senin maasini ve benim maasimi dusununce etmiyorum muslumanim olmayaninda bu ulkede yasaya bilmesini istiyorum esim acik acigin da kapalininda ayni haklara sahip olmasini istiyorum iceninde icmeyeninde dewwnin ve sewmeyeninde adaletin herkes icin islemesini istiyorum tarafsiz adil olmasini ve belki o dahil tum meclis yargilanip cezalarini alsinlar hakkimi helalvederim hak benimse etmiyorummm

Avatar
ersin 2016-08-03 16:16:20

sen doğru olanı yap, Allahın işine karışılmaz ama ben milletin bir ferdi olarak kendi payımda affedicem

banner354

banner630

banner328

banner599

banner482