banner560
banner573
banner572
08 Temmuz 2014 Salı 22:50
Doğan: Yenilgiyi hala hazmedemiyorsunuz
banner508

 

İzmit Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. 21 gündem maddesinin ele alındığı meclis toplantısına Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığı hizmet binası sorunu tartışılırken yaşanan diyalog damgasını vurdu. CHP Grup Başkan Vekili Erhan Uysal gündem maddeleri görüşülürken söz alıp kürsüye geldi. Uysal’ın dile getirdiği konulardan biri de Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığı’nın yaşadığı yer sıkıntısıydı. Uysal, konuyla ilgili görüşlerini ifade ederken araya giren Şaban Sarıgülle, “Başkanım siyaset yapıyorsunuz. Eğer orada seçilen CHP’li değil de AKP’li bir muhtar olsaydı çoktan bu sorun halledilirdi” dedi.

DOĞAN ÇOK SİNİRLENDİ

Sarıgülle’nin bu sözlerine başkan Nevzat Doğan’ın tepkisi sert oldu. Başkan Doğan, “Bundan önceki mahalle muhtarı seçimden 1,5 yıl önce AKP’ye üye oldu. O zaman da yer sorunu vardı. Ben AKP’den seçilmiş olabilirim ama herkesin başkanıyım. B konuda vicdanım çok rahat. Mübarek Ramazan günü asıl siyaseti siz yapıyorsunuz. Yenilgiyi hala hazmedebilmiş değilsiniz” dedi. Doğan, Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığı’na tahsis edilmesi istenen Emekli Evi için “Bu mümkün değil. Bir hizmeti aksatamam. Orası belediyemiz için çok önemli. Herkese gidip Emekli Evi’ni görmesini tavsiye ediyorum” dedi.

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Mecliste konuşulan önemli konulardan biri de Kocaelispor’un durumuydu. Uğur Koştur, Doğan’ın geçen dönem sarf ettiği “Kocaelispor’u İzmit’in çocukları kurtaracak” sözünü hatırlattı. Doğan ise sözlerinin arkasında olduğunu hatırlatarak, “Biliyorsunuz Kocaelispor için gerek tesis gerek lojman anlamında çok destek olduk. Bunu zaten siz de dile getirdiniz. Ancak stada gittiğimizde, sizin Kocaelispor’a destek vermemekle suçladığınız Sefa Sirmen tribünlerden destek alırken biz farklı muamele gördük. Bunun da bilinmesini isterim. Kocaelispor’u yine biz kurtaracağız. Kocaeli Birlik’i destekliyoruz” dedi.

 

İşte İzmit Belediye Meclisi’nde dakika dakika yaşananlar:

Saat 20:26

Toplantı bir sonraki toplantının oylamasının yapımından hemen sonra sona erdi. Meclis üyeleri hepbirlikte iftar programına geçiyorlar.

Saat 20:21

AKP Grubunda İbrahim Bulut İzinli olduğu için meclis toplantısına katılamadı

Saat 20:20

Gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Birdahaki meclis toplantısı 5 Ağustos salı günü gerçekleştirilecek.

Saat 20:19

An itibariyle gündem maddeleri oylamaya geçildi

20140708_201047

Saat 19: 57

Şu anda mecliste görev pasaportlarının verilmesiyle ilgili gündem maddesi konuşuluyor. Uğur Koştur, görev pasaportunun herkese verilmesinin uygun olmadığını ifade etti. Konuyu meclis tartışıyor.

Saat 19: 57

Nevzat DOĞAN:

Yanlış konuşmayın. Siyaset yapmayın. AKP'li belediye başkanı olarak seçilmiş olabilirim ama hiç bir zaman partizanlık yapmadım. Tüm bunlar seçimde aldığınız sonucu hazmedememenizden kaynaklanıyor.

Saat 19: 54

CHP grubundan Şaban Sarıgülle :

Eğer orada seçimi AKP'li kazansaydı bunları konuşuyor olmazdık.

10529484_774055799312587_2062620315_n

Saat 19: 52

Nevzat Doğan:

Böyle bir şey söz konusu değil. Emekli Evini kapatıp muhtara yer verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Bizim asli görevimiz muhtara yer vermek değildir. Emekli Evindeki hizmeti durduramayız. Bundan önceki muhtar buranın TOKİ tarafından satışa çıkarıldığını biliyordu. O zaman da yardımcı olmaya çalıştık. Muhtar kiralama usulü yer bulabilirdi. Burada farklı bir amaç varsa bilemem. Başka alternatifler aranabilir. Ama bizler yeni bir inşaa yaptığımızda bir yer planlaması yapabiliriz. Ama şu an böyle bir planlamamız yok.

Saat 19: 49

Erhan UYSAL:

Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı şu anda konteynerde hizmet veriyor. Bu sorun çözülecek mi bunu öğrenmek istiyoruz. Emekli Evi'nin bir odasının muhtarlığa tahsis edilmesi mümkün mü?

Saat 19: 45

CHP Grup Başkanvekili Erhan UYSAL konuşuyor

10543702_774050419313125_1951098925_n

Saat 19:44

Akkuş : Bazı yolların durumu kötü. Herkes artık bu yolların bakımının Büyükşehir'e ait olduğunu söylüyor bu doğru mudur merak ediyorum.

Saat 19:42

CHP Grubundan Barboros AKKUŞ konuşuyor.

IMG-20140708-WA0008

Saat 19:40

Nevzat Doğan:

Doğalgazla ilgili çalışmaları İzgaz durdurdu. Çünkü Akmeşe'nin nüfusu az ve işletme giderleri fazla. İzgaz'ı buna razı edemedik.

Saat 19:33

Nevzat DOĞAN:

Akmeşe en çok hizmet alan bölgelerimizden biri. Hilmi Sevilen eski belediye başkanıdır. Onunla sık sık görüşürdük milletvekilliği dönemimde. O zamandan beri bölgeye yapılan hizmetleri takip ederim. Akmeşe'ye 2 adet park yaptık. Akmeşe'nin 2150 nüfusu var. Spor sahaları kazandırdık. Büyük basket sahası var. Tepebaşı'na stad yapılıyor. Özellikle orayı seçtik ki, bölgeye hitap etsin. Akmeşe'ye 40 yılda yapılmayan hizmeti 3-4 yılda yaptık. Meydanda 8 tane binayı kamulaştırdık. Yıllardır beklenen Işıksu Çeşmesi'ni restore ettik ve gerçekten Akmeşe'nin elini yüzünü bir anlamda düzeltme anlamına gelen cephe iyileştirme çalışması başlattık. Çekilen fotoğraflar da bu nedenledir.

Bence aslı büyük sorun Akmeşe'nin yolu. Bununla ilgili ilgili bakanlıkla görüştük. Gerekli çalışmaları yapacağız. Sulama barajıyla ilgili ise kamulaştırma çalışmaları sürüyor.

Saat 19:26

IMG-20140708-WA0007

CHP Grubundan Emrah EFE Konuşuyor

Akmeşe'nin sorunlarını gündeme getireceğim. Sulama barajı sorununa değinmek istiyorum. Akmeşe tarımla geçiniyor. Barajın durumu ne oldu merak ediyorum. Çocukluğumdan beri Akmeşe'ye stat sözü veriliyordu. Ancak bir türlü yapılamadı. Bu bizim çocukluk anımızdı.

Akmeşe'de gençlerin vakit geçirecekleri bir yer yok. Ya kahveye gidiyorlar ya alkol alacaklar. Başka yapacak birşey yok. Aziz Yıldırım'ın Topuk yaylası'na yaptığı gibi bir tesis yapılabilir Akmeşe'ye. Mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz. Akmeşe'de doğal gaz sıkıntımız var. Bölgenin değerinin artması için doğal gaz getiriyoruz dediler. 2009 seçimlerinde Akmeşe'nin meydanına doğal gaz gelecek diye kampanya başlatıldı. Ama seçimden sonra unutuldu. 2014 seçimlerinden önce de doğal gaz boruları getirildi ama 2 hafta sonra tekrar kaldırıldı.

Akmeşe'deki evlerin fotoğrafları çekiliyormuş. Bununla ilgili bilginiz var mı?

Saat 19:21

Nevzat DOĞAN:

Kocaelispor'la ilgil söylediğimiz her sözü bileek söyledim. Sözlerimin arkasındayım. Bu kentin bir Kocaelispor'u olacaktır. Mevcut şartları hepimiz zorladık. Elimizden gelen desteği verdik. Buna rağmen Kocaelispor amatör lige düştü. Ama bu şehrin, yine bu şehrin çocuklarıyla Süper Lig'de takımı olacak. Şuna inanıyorum ki, mevcut Kocaelispor'un yukarıya çıkmaıs mümkün değil. O takımın çıkma şansı konusunda benim umudum kalmadı. Amatöde düşmeseydi umudumuz sürecekti. Biz B planımızı yaptık, Kocaeli Birlik Spor'u kurduk. İnşallah ümit ediyoruz ki yeni takımımız Alikahya'daki statta Süper Lig'de mücadele edecek. Bir süre sonra Birlik ifadesi de kaldırılabilir. Önemli olan ruhu yaşatmak. O takım da İzmit'in çocuklarının olacak. 13 yıl boyunca Kocaelispor'un bir maçına bile gelmeden bir takım adayların yaptıklarını ben eleştirmeyeceğim, siz eleştiriyorsunuz zaten. Beni tek üzen, bu söylediğim kişilerin tribünlerde daha çok alkışlanmasıydı. Bu kamuoyunun takdiri.

Saat 19:15

Suriyeli dilenciler kentlerin sorunu. Gelişmiş şehirlerin, para olan şehirlerin hepsinde var. Çok az bir kısmı ihtiyaç sahibi. Suriyeliler için demiyorum. Onlar bizim için bir yara.Dilencilere para vermeyin diyemem ama biz onlarla ilgili çalışma yapıyoruz. Sizden ricam, kucağında çocuk olan bir dilenci sizden para istiyorsa vermeyin. Çocuk istismarı olayı çıkıyor ortaya çünkü.

nevzat

Saat 19:03

Nevzat Doğan:

Kafeteryaların masaları dışarı çıkarmasıyla ilgili esnafımıza hoşgörülü olmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında esnafın tam iş yapacağı dönem. Bu nedenle eğer engelleme çok aşırıya gidilmemişse mümkün olduğu kadar tolere ediyoruz. Araç parklarıyla ilgili belediyenin bir yaptırımı yok. Trafik Şube Müdürlüğü'nün bu konuda daha çok çalışması lazım. Ben konuyu sayın valimizle de görüştüm. Sürekli takipçisi olacağız. Çöp kamyonlarının çöp sularını dökmesi entresan bir olay. Bu ciddi bir olay. Gerekli yaptırımları uygularız. Doğu Kışla'daki boş alanı bir türlü alamadık. Siz de bize yardım edin de askeriyeden alalım. Bir türlü alamadık.

Saat 18:55

Nevzat Doğan:

Uğur Bey 15 maddeyi gündeme getirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle bisikletin bu mecliste konuşulması benim çok hoşuma gidiyor. Bundan 5 yıl önce bu konuyla ilgili eleştiriler almıştım. Uğur Bey hemen her mecliste konuyu gündeme getiriyor. Bu bizim açımızdan çok sevindirici.

Saat 18:50

Sürekli Yahya Kaptan mahallesinden gelen sıkıntıları dile getiren Uğur Koştur'a başkan doğan Sadece Yahya Kaptan mahallesi yok başka mahallelerde var deyince Koştur, ben o bölgenin meclis üyesiyim dedi. Doğan ise Koştur' a aynı zamanda Serdar mahallesi meclis üyesi olduğunu hatırlattı.

Saat 18:45

Uğur Koştur: Buradan Kocaelispor ile ilgili hem Sefa Sirmen'e hem de Saffet Sancaklı'ya seslemek istiyorum. Bu işler seçimden önce boynuna kaşkol takmakla olmuyor .Sizi sık sık TV'lerde görüyoruz. Reklamlar veriyorsunuz. Buların geri dönüşü oluyor mu merak ediyorum.

Saat 18:37

Uğur Koştur: Çöp kamyonları İZAYDAŞ' a çöpleri verdikten sonra kalan suyu Yahya Kaptan bölgesindeki mazgallara döküyorlar. Boş arsaların etrafını çeviriyoruz ama reklamlarında belediyenin kuruluş tarihi ne bilmiyoruz. 1923'te mi kuruldu belediye 2008'de mi?Doğu Kışla'nın belli bölümlerinde uyuşturucu satışı yapılıyor. Boş kalan tarafta yapılıyor bu işler. Bununla ilgili çalışma yapılırsa iyi olur.Suriyeli vatandaşlar şehrin her yerinde. Bunlar artık insanların yaşamlarını etkiliyor. Bununla ilgili zabıta ekiplerimiz bir çalışma yaparsa iyi olur.

Saat 18:30

IMG-20140708-WA0005

CHP Grubundan Uğur Koştur konuşuyor:

Geçen meclis toplantısında meydana gelen bazı konuları gündeme getirmek istiyorum.

Bisiklet Kafe'nin önünde park sıkıntısı vardı. Bunun çözüldüğünü gördüm. Fakat bu olay sonrasında farklı gelişmeler oldu. İki gün sonra belediye ekipleri bisiklet parkını 10 metre geriye aldı. O park bir kafeteryanın işgaliye alanına kaldı. Bizim kapsamımızda mı bilmiyorum ama bisiklet yollarında sıkıntı var. Bisiklet kullanan bazı arkadaşların sıkıntılarını dinledim. Akıllı bisiklet durakları yapılıyor. Bu bisikletlerİ kullanacak arkadaşlara bir kask veya dizlik temin dilecek mi?

Saat 18:26

Başkan Doğan: En kurumsal belediyelerden biriyiz. İşin temel sıkıntısı Valilkten kaynaklanıyor. Vali Bey meclis üyelerinin yurt dışına çıkmasını istemiyor. Ben bunu valilikle görüştüm. Kendisi konusunda deneyimli birisi ve meclis üyelerinin yurt dışına çıkması konusunda bir rezerv söz konusu. Bizim kurumumuz üzerine düşeni yaptı. Biz sizi göndermeye kararlıydık. Çok entresan şeyler oldu. Kısmet değilmiş

Saat 18:25

Birol Sağlam: Ortada bir ciddiyetsizlik var. Ben bunu dile getirmeye çalışıyorum. Çok büyük sıkıntılar yaşadım

Saat 18:24

Başkan Doğan : Makedonya'daki festivale özellikle CHP'li meclis üyemizin gitmesini ben d eçok istedim. Biraz kısmetsizmişsiniz diyeceğim ama bunu irdelemek lazım.

Saat 18:22

Geçen ay 12-13 Haziran'da Makedonya'da pişmaniye festivali düzenlendi. Bu konuyla ilgili iki meclis üyemiz belirlenmişti. Bize ayın 12-13-14 Haziran'da yapılacağı duyuruldu. Belediyeyi 11 Haziran'da aradığımda pasaportlarda sıkıntı olduğunu söylemişlerdi. Ben yine de hareket saatinde Perşembe Pazarı'nda oldum. Eğer ben aramasaydım sanırım beni arayan soran olmayacaktı. Bu konuda başkanımızın düşüncesini merak ediyorum çünkü ortada bir yetim zaafiyeti var.

Saat 18:16

CHP Grubundan genç belediye meclis üyesi Birol SAĞLAM konuşuyor.

IMG-20140708-WA0001

Saat 18:13

CHP grubundan Veli beyaztaş' ın hanımı doğum yaptığından dolayı meclis toplantısına katılamadı, mazeretli sayıldı. Yine CHP grubundan Abdullah Koç' un toplantıya katılmadığı gelen bilgiler arasında.

Saat 18:13

Yoklama yapıldı ve başkan Doğan meclis üyelerine hitap ediyor. Şu anda gelen evrak ile meclise gelen önergeler okunuyor. Erhan Uysal ve İbrahim Güçlü, İzmit Belediyesi'nde kaç taşeron işçi olduğunu önerge ile sordu. Önergeye yazılı olarak cevap verilecek.

foto 2 foto 1

Saa 18:05

Belediye Başkanı Nevzat DOĞAN' ın da gelmesiyle birlikte toplantı başladı.

Saat 18:02

İzmit Belediye Meclisi'nin temmuz ayı olağan toplantısı başlamak üzere.  Meclis üyeleri, başkan Nevzat Doğan'ın salona gelmesini bekliyor.Toplantıda 21 madde görüşülücek.

 

Saat 18:00 itibariyle gazetemizden dakika dakika meclis toplantısını takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat 2014-07-08 18:30:37

Bu gazete çok değişik işler yapıyor.gölcük belediyesinin ayık meclisinide yayınlayın bakalım bizim uşaklar neler yapuyor

Avatar
HAKKI 2014-07-08 19:26:08

Bir ilki başlattınız önce kutlarım.bundan sonra hem belediye cenahı hemde meclis üyeleri dersini çalışırda gelir buda İzmit için hayırlı olur.uyumayan gazte uyumamaya ve uyandırmaya devam ediyor.

Avatar
Yasemin 2014-07-08 19:30:17

Bu gün çarşıda bu gömlekle görmüştüm ugur beyi gerçekten canlı yayınlanıyormuş.kutlarım valla.işte budur.

Avatar
sevgi 2014-07-08 19:33:30

Aysun kardeş siyasi arenadaki azmi ve heyacanını gazetesinede yansıtmış öyle görünüyor.allah mahcup etmesin.şimdiden meclise hareket getirmiş herkez konuşuyor.

Avatar
can 2014-07-08 19:37:19

Her canlı yayında bir kaza olur barboros abi konuşuyor ugur uyuyor.dışarda barboros abi bunun hesabını sorar:))

Avatar
kaptanli 2014-07-08 20:16:31

Şaban beye katılıyorum orada akp sempatizanı bir muhtar olsaydı asla böyle bir sorun yaşanmazdı.evet yine satılırdı bunlar satmaya gelmiş malum ama inanın nevzat bey bu sorunu hemen çözerdi yinede çözmesini bekliyoruz.

banner354

banner328

banner554

banner482