banner598
banner608
banner654
21 Nisan 2016 Perşembe 15:46
“CHP’liler bizi sudan işlerle uğraştırmasın”
banner610
Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li Engin Taşdemir’in gündeme taşıdığı paralel operasyonu kapsamında gözaltına alınan isimlerden olan Dumankaya firmasının sahibi Halit Dumankaya ve Uğur Dumankaya’nın Çayırova’da gerçekleştirdikleri imar planına destek olmakla itham edilen Büyükşehir Belediyesi adına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak açıklamalarda bulundu

“BAĞLAYICILIĞI YOK”
Özak paralel iddialarının yersiz ve anlamsız olduğunu belirterek,” Bu arsanın mülkiyeti bahsedilen şahısla hiçbir ilgisi yoktur. Bu arsanın sahibi G.H.A.Ş (Gürşen Gayrimenkul Anonim Şirketi)’tır. Bahsettiğiniz kişi bu firmanın müteahhiti olduğunu düşünüyoruz. Bizi ilgilendirmez. Hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamdaki imar tadilatı konusundaki muhatabı arsa sahibidir. Haşim Gürpınar’dır. Bize hem Büyükşehir belediyesine hem Çayırova Belediyesi’ne bahsedilen kişinin en ufak bir müracaatı söz konusu değildir. Resmi bir kayıt söz konusu değildir. Bu anlamda haksız ithamla karşı karşıyayız. Hukuk müşavirliğimiz bize rapor sunduğu takdirde bu haksız eleştirilerin cevabını mahkemede verecekler” dedi.

POLAT, MENGÜÇ VE DEMİRCİ’DEN DESTEK 
Konuyla ilgili Basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın yanı sıra  basın açıklamasında Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Büyükşehir Belediyesi Genle Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun danışmanı Ömer Polat katılım gösterdi.  

TAŞDEMİR MECLİSTE SORMUŞTU
Dumankaya firmasının sahibi Halit Dumankaya ve Uğur Dumankaya geçtiğimiz günlerde paralel operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı. Haber basına yansımış ve Büyükşehirin nisan ayı meclisinde CHP’li meclis üyesi Engin Taşdemir ve Zekeriya Özak arasında Dumankaya firmasıyla ilgili çıkan tartışma da büyük yankı uyandırmıştı.  

CHP’Lİ ARKADAŞLAR OY VERMİŞTİ
Özak Büyükşehir Belediyesindeki makamında gerçekleştirdiği basın açıklamasında,” Bir yerel gazetede geçtiğimiz günlerde mecliste aldığımız bir imar kararıyla ilgili yersiz iddialara cevap vermek için bu toplantıyı düzenliyoruz. Burada çok rahat bir şekilde görmüş olduğunuz 143 dönüm konut alanı ve ortasındaki 27 dönüm yeşil alanla birlikte 170 dönümü bulan bir plan tadilatı karara bağlandı. Bu alan 2010 yılında yaklaşık olarak 18 adaya ve 100’ e yakın parsele sahip bir alandı. Bu alanın üzerinde her parsele ayrı ayrı alt yapı yatırımı gittiği zaman, örneğin su hizmetleri gittiği zaman kamuya ciddi bir maiyet getiriyordu. Oy birliğiyle biz bu alanı tek parsel haline getirdik. Şu anda itiraz eden CHP’li arkadaşlar bu plana oy vermişlerdi” ifadelerini kullandı

“BU KARAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI”
Özak konuşmasında CHP’lilerin konuyu anlamamazlıktan geldiklerini vurgulayarak,”Yine 2013 yılında yaptığımız düzenlemeyle, Yaklaşık olarak tabanda yüzde 35 bir kullanım söz konusu adeta beton alana dönüşmüş bir alan. Biz bu alanı toplam inşaat alanını yüzde 10 düşürmek kaydıyla 6 kattan 12 kata yükselttik. Toplam inşaat alanı 6 katken 12 kata yükselince 2 misli artmadı tam tersi yüzde 10 düşürüldü. Bunu CHP’li arkadaşlarımız ya anlamamazlıktan geliyorlar. Ya da anlamıyorlar. 2015 yılında aldığımız meclis kararı bütün partilerin kararıyla alındı. Ve bu karar kararı oy birliğiyle kabul edildi” dedi.

“KENTİMİZE KAZANIM”
Geçtiğimiz hafta meclis toplantısında 12 kata müsaade edip, alanı da yüzde 10 oranında düşürdük diyen Zekeriya Özak,”Aynı zamanda adanın çevresinde yer alan 15 metrelik imar yolunu bila bedel Büyükşehir’e telkini sağlanacak bir düzenleme yaptık. Ve yolu genişletmiş olduk. Bu düzenlemelerin planlama anlamında her hangi bir uyumsuzluğu söz konusu değildir. Çevreyle de uyumsuzluğu söz konusu değil. Toplam inşaat alanı düzenlenerek yeşil alanları arttırıldı. Arkadaşlarımız ısrarla sanki iki misli bir imar verilmiş gibi gösteriyorlar. Taban kullanım alanı yüzde 18’lere düşürülmüştür. Açık alanları artırılmıştır ve genel yapılaşma karakterine uyum sağlanmıştır. Burada herhangi bir rant sorun söz konusu değildir. Çok büyük bir alanda yapmış olduğumuz bu düzenlemeyle ilgili kentimize bir kazanım söz konusudur” ifadelerini kullandı.

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANAMAZ”
Paralel iddialarının yakışıksız ve yersiz olduğunu ifade eden Özak,”Yine aynı gazete haberinde Büyükşehir Belediye Başkanımızı, Belediyemizi ve beni paralel yapı gibi bir yapıyla bağdaştırma gibi son derece yanlış bir muamele ile karşı karşıya kaldık. Milletimizin bölünmez bütünlüğüne,  halkımız tarafından seçilerek başa gelen hükümetimizi örgütlenmek suretiyle, yıkmaya çalışan her türlü yapı ve terör örgütüne sonuna kadar karşıyız. Türkiye’nin adeta mozaiği olan Kocaeli’mizde illegal yapıların hükümetimiz temsilcileri ve Büyükşehir belediye Başkanımız Karaosmanoğlu’nun olduğu bir şehirde tutunması asla mümkün olmayacaktır. Bizde devletimizin hassasiyetlerimize sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Güneş balçıkla sıvanamaz” dedi.

“BAHSEDİLEN ŞAHIS MÜTAHHİTTİR”
Zekeriya Özak bizim muhatabımız arsa sahibidir diyerek,”Buradan CHP’lilere tavsiyem: Sudan bahaneler üretmesinler ve bizi sudan işlerle uğraştırmasınlar yapılacak çok önemli işlerimiz var. Bu arsanın mülkiyeti bahsedilen şahısla hiçbir ilgisi yoktur. Bu arsanın sahibi G.H.A.Ş(Gayrimenkul Anonim Şirketi)’tır. Bahsettiğiniz kişi bu firmanın müteahhiti olduğunu düşünüyoruz. Bizi ilgilendirmez. Hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamdaki imar tadilatı konusundaki muhatabı arsa sahibidir. Haşim Gürpınar’dır. Bize hem Büyükşehir belediyesine hem Çayırova Belediyesi’ne bahsedilen kişinin en ufak bir müracaatı söz konusu değildir. Resmi bir kayıt söz konusu değildir. Bu anlamda haksız ithamla karşı karşıyayız. Hukuk müşavirliğimiz bize rapor sunduğu takdirde bu haksız eleştirilerin cevabını mahkemede verecekler” ifadeleriyle sonlandırdı.

 Son Güncelleme: 22.04.2016 15:08
Anahtar Kelimeler:
İzmitKocaeli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Veli Cumhur 2016-04-22 10:25:03

CHP'liler bizi sudan işlerle uğraştırmasın, Zamanımız daralıyor daha hızlı çal'ışmamız lazım.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482