banner608
banner597
banner609
12 Ağustos 2015 Çarşamba 12:35
CHP STÇ Grubu partililere çağrı yaptı
banner610

 

CHP Kocaeli il örgütü bünyesinde kurulan Sivil Toplum Çalışma Grubu, yapılacak olan delege seçimleri ve kongre öncesi partililere çağrıda bulundu.

 

MAHALLEDEN KENTLERE TÜM ÜLKE

 

Grup adına açıklamalarda bulunan emekli öğretmen Şemsettin Karagöz, “CHP bir yandan bu sürece müdahil olma sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırken aynı zamanda örgüt seçimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamak durumuyla karşı karşıyadır. Partimizin Genel Kurul sürecinin bu tespitler ve güncel gereksinimler temelinde değerlendirilerek bir fırsata dönüştürülmesi olanaklıdır. Ülkesini ve geleceğini düşünen, sorumluluk hisseden her CHP’li bu sürece katkı sunarak mahalleden kentlere  tüm ülkeyi yönetebilecek bir CHP örgütünü inşa etme görev ve sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır. Bu sürecin öncelikli adımının, partimizin mahallelerde kesintisiz etkin siyaset yapabilir, nitelik ve düzeyde örgütlenmesini sağlamak olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

“SEÇİM BİTTİ İŞİMİZ BİTTİ DEMEDİLER”

 

Sivil Toplum Çalışma Grubu basın açıklaması öncesi kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Seçimler bitti bizim işimiz bitti demediler. Çalışmalara devam ederek içinde bulunduğumuz  durumla fikir görüşü oluşturdular. Kongrelere yönelik çalışma ve çağrı için buraya geldiler” diye konuştu. Basın toplantısına  sendikacı Ahmet Kasımoğlu, Dr. Aykut Çelik, Mali Müşavir Mehmet Toker, Bülent Karagöz, Yrd. Doç. Ehlinaz Torun , sendikacı Erdem Arcan, emekli öğretmen Gani Yurtsever, Diş Doktoru Müzeyyen Topçu Tan,  Doç Dr. Ömer Kurtaş ile emekli öğretmen Şemsettin Karagöz, gazeteci Vacit Çelik ve sendikacı Yaşar Güleryüz katıldı.

 

 

RAPOR 6 HAZİRAN’DA SUNULDU

 

Şemsettin Karagöz, “Sivil Toplum Çalışma Grubu, partimizin Kocaeli örgütlenmesinin 7 Haziran seçimlerine yönelik olarak dönemin gereksinimlerine uygun amaç ve hedefler doğrultusunda gönüllü olarak çalışmak isteyen partililerin talebi üzerine il başkanının önerisi ve Kocaeli İl Yönetim Kurulunun kararıyla oluşturulmuştur. Çalışma grubumuz, öngörülen ilke, usul ve esaslar temelinde çalışmalarını süreç boyunca sürdürmüş ve sürecin sonunda yürütülen çalışmalar ve yerel ölçekte ülkemiz ve partimiz adına tespit ve önerilerini içeren raporunu 6 Haziran cumartesi günü il başkanlığına yazılı olarak sunmuştur” ifadelerini kullandı.

 

 

GÖREV VE SORUMLULUKLARA DİKKAT ÇEKTİ

 

Karagöz görev sorumluluklara dikkat çektiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Delege seçimleri, bu nitelikte mahalle örgütlerinin oluşmasını sağlayabilecek önemli bir adım olabilir. Bunun için, mahallelerimizde tüm parti üyelerimizle buluşarak, onları motive edip delege seçimlerine etkin biçimde katılımlarını sağlayarak, mahalle halkının güvenini ve saygınlığını kazanmış, etkin siyasi faaliyet yapmak isteyen partimizi mahallede temsil edebilecek partililerimizi delege olmaya teşvik ederek, gücünü mahallesinden, mahalledeki partililerden alan, kişilerden bağımsız, özgür, parti ilkelerine bağlı mahalle örgütlerinin temelini atmak, bunu başarmak tüm partililerin üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmesi ile olanaklıdır”

 

“CHP’Lİ HER ÜYENİN HAKKIDIR”

 

“CHP’nin her üyesi, partinin her kademesinde göreve talip olma, aday olma hakkına sahiptir” diyen Karagöz, “Ancak doğru zamanda, doğru yöntemlerle ve ülkenin genel çıkarlarını, partinin program ve ilkelerini, bireysel ve grupsal çıkarlarının önüne alarak aday olmak partililik görev ve sorumluluğudur. Bu anlayışla; önümüzdeki süreçte örgüt yönetimlerine aday olmayı düşünen partililerimizin; delege seçimleri sürecini kişisel ve grupsal adaylık hedefleri temelinde bir yarışmaya dönüştürmemek için özel bir gayret içinde olmaları, mevcut örgüt yöneticilerimizin; partililerimizin mahalle bazında ve bir şölen havasında buluşmasını ve ertelenemez gereksinimimiz olan mahalle örgütlerimizin oluşmasını olanaklı kılacak ortamı sağlamayı bir parti görevi, sorumluluğu ve onuru olarak üstlenip gereklerini yapmaları temennisindeyiz” diye konuştu.

 

“TARAF OLMAKSIZIN ULAŞMALILAR”

 

Karagöz, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:  “Milletvekillerimizin, taraf olmaksızın, tüm mahallelerde tüm partililere ulaşıp motive ederek delege seçimlerine katılmalarını ve delegelerini belirleme olanağını sağlamak için yoğun bir çaba içerisine girmeleri, partimizin her kademesinde geçmiş süreçlerde görev yapmış önder konumundaki partililerimizin yılların birikimi, bilgi ve becerileriyle partililerimizin delege seçimlerine katılmasını, bu süreçte mahallelilerin egemen olmalarını sağlamak için çaba göstermeleri temennisindeyiz”

 

“BU ONURU PAYLAŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

 

Emekli öğretmen Şemsettin Karagöz, “Partimizin temel taşları, parti üyelerimizin, mahallelerimizden seçilecek delegelerin tek seçicisi olmak, seçtikleri delegelere ihtiyaç duydukları gücü vermek ve seçtikleri delegelerle birlikte mahalle örgütlerini inşa ederek kesintisiz bir siyasi faaliyeti sürdürmek iradesi ve kararlılıklarını bu aşamada ortaya koymaları durumunda ülkemizin, Anadolu topraklarında yaşam sürdüren halkımızın ihtiyacı ve beklentisi olan, bu ülkeyi aydınlıklara taşıyacak bir parti örgütünü, CHP’sini inşa etmeyi olanaklı kılacak öncelikli adımı hep birlikte atmamızın önünde hiçbir engel kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Bu anlayışla CHP Kocaeli örgütüne üye tüm partililerimizi bu onuru hep birlikte paylaşmaya, göreve çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482