banner598
banner608
11 Eylül 2014 Perşembe 14:54
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
banner610

ahmet


Meclis 16 Ekim'de tekrar bir araya gelmek üzere sona erdi. Gazete Barış'ı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

Saat 16:20

60.maddeden 92. maddeye maddeler ilgili komisyonlara aktarılrken, 94.maddeden 96. maddede ilgili komisyonlara aktarıldı.

Saat 16:18

madde oy birliği ile kabul edildi

Saat 16:17

Gündemin 93. maddesi Gençlik ve Spor Bakanlığı'na tahsis edilmek üzere olimpik havuzun bedelsiz tahsisi ile ilgili olarak Özak; "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tam olimpik yüzme havuzu yapılmak isteniyor imar planları Büyükşehirimiz tarafından onaylandı. Şimdi tahsis gerekiyor. Ben Kocaeli Valimize bu konudaki yoğun çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bizde bu yeri tahsis etmek istiyoruz. Valilik'in ve Müdürlüğün talebi bedelsiz tahsisdir. İhalesi yapılabilmesi için 2014 yatırımına alınmıştır olmazsa ödenek Ankara'ya gidecektir o yüzden doğrudan kabul edilmesi bekleniyor. 10 yıl gibi bir sürenin uygun olacağını düşünüyoruz, 10bin 748 metrekarelik bu alanın bedelsiz tahsisini yapmak istiyoruz."dedi

Saat 16:12

53.madden 59.maddeye kadar komisyonların süre uzatım maddeleri oy birliği ile kabul edildi

SAMSUNG CSC

Saat 16:07

Nevzat Doğan söz aldı: Meclis olarak yanlış bir şey tartışıyoruz. Biz meclis olarak imarın hukuğa ve tekniğe ait olup olmadığını kontrol ederiz. Yanlış şeyler konuşuyoruz. Meclisi yormaya gerek yok.Biz nereye kaç metrekare oluk lazım, sağlık ocağı lazım onu bilmeyiz. Ona karar verecek olan kurum biz dğiliz. Eğer okul yapılacaksa, Milli Eğitim yapılacak der yapılır.

Saat 16:02

Üzülmez, bahse konu alanın vatandaşa ait olduğunu ve bir yanlışın düzeltildiğini söyledi.

unnamed

Saat 15:55

Gündemin 51. maddesi, Kartepe'de bir eğitim alanının konut alanına çevrilmesiyle ilgili oldu. Konuyla ilgili söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Orada bir mağduriyet vardı. Biz bunu giderdik. Kartepeli meclis üyeleri d ekonuya hakim. Keşke kendilerinden bilgi alsaydınız" dedi.

Saat 15:46

Gündemin 46. maddesi MİA Projesi ile ilgili. Daha önce CHP'nin yaptığı üç itirazın ikisinin reddedildiği birinin kabul edildiği ifade dildi.

Saat 15:41

Özak ise daha önceden imar maddesinde sehven yanlışlık yapıldığını ve şimdi bu maddeyle yanlışlığın düzeltileceğini ifade etti.

Saat 15:39

Gündemin 41. maddesine de CHP'den itiraz geldi. CHP'li Orhan Tanış, imar değişikliğiyle ilgili maddeye "Park alanında nedne imar değişikliği yapılıyor anlamıyorum" dedi.

BAŞİSKELE'YE İKİNCİ OTEL GELİYOR

Saat 15:37

Gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Saat 15:32

Özak: Burada herjangi bir doldurma söz konusu değil. Mevcut imar planı olan bir bölge. Burada yapılacak turizm tesisleir de fen ve teknik konulara göre alınıyor. Kocaeli'nin 2023 vizyonuna göre hareket ediyoruz. Bu hesapları da gözönünde bulunduruyoruz. Şu anda 8000 civarında ek yatak kapasitesi eksikliğimiz bulunuyor. Birkaç yıl önce özellikle 5 yıldızlı otellerin yapımının desteklenmesi yönünde bir karar aldık. Bundan 2 yıl önce şehrimizde sadece 5 yıldızlı otel vardır. Orası da iki ay sonrasına gün veriyordu. Bildiğim kadarıyla şu anda 7 tane 5 yıldızlı otelimiz var. Bu kentin daha 5 yıldızlı otellere ihtiyacı var.

Saat 15:29

CHP'liler, "Sahilde 5-6 katlı yapılaşmaya izin verilmemeli" dedi. CHP'liler, otelin kurulduğu alanın fay hattına yakın olduğunu da iddia etti.

Saat 15:27

Gündemin 15. maddesi, Başiskele'ye yapılacak 5 yıldızlı bir otel için yapılacak imar değişikliği maddesi oldu. CHP'liler, bölgenin iki katlı ticari yapılanma alanı olduğunu ve yüksek kata müsaade edilmemeis gerektiğini söyledi.

Saat 15:24

Gündemin 6. maddesi, Belde A.Ş.ye ait işyerlerinin kiraya verilmesi oldu. Gündem maddesine CHP'liler muhalefet şerhi koydu. Konu oy çokluğuyla geçti.

Saat 15:23

Gündem maddelerine geçildi.CHP grubu, belediye otobüslerinin temizlik işlerinin ihale edilmesi kararına muhalefet şerhi koydu.

ddSaat 15:21

Özak: Geçen ay da benzer sorular sormuştunuz. Gerekli cevapları vereceğiz. Sayın başkanımızın da talimatıyla orada gerekli teftiş yapılıyor. Şu anda orada bir denetim var. İncelemeyi herhangi bir önerge olmadan başkanımız başlatmıştı. Biz de konuya siizn kadar hassasız.

Saat 15:19

Mahmut Civelek'in Kent Konut'tan aldığı evler meclisi az da olsa gerdi.

Saat 15:18

CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, önergenin okunması konusunda ısrar ediyor. Yılmaz şu anda soru önergesini okuyor.

Saat 15:17

CHP'nin soru önergesine yazılı cevap verileceği ifade edildi.

Saat 15:15

FF

Saat 15:12

Zekeriya Özak: Meclis toplamtısının ardından İSU'nun genel kurulu burada yapılacak. Arkadaşlarımız meclis tamamlandıktan sonra buradan ayrılmasın lütfen. Türkiye Belediyeler Birliği'nin bir eğitimi olacak. Bu eğitim Antalya'da olacak ve masraflarını Türkiye Belediyeler Birliği karşılayacak.

Saat 15:11

SAMSUNG CSC

Saat 15:10

Başkan vekili Özkak, başkan Karaosmanoğlu'nun Karadeniz'de olması nedeniyle toplantıya katılamadığını ifade etti. Şu anda yoklama yapılıyor.

Saat 15:08

CHP'liler meclis gündemine Kent Konut'u taşıyacak. CHP Grubu, Kent Konut hakkında soru önergesi hazırladı.

Saat 15:05

Toplantıya başkan vekili Zekeriya Özak başkanlık edecek. Başkan Karaosmanoğlu toplantıya katılmadı.

Saat 15:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı başladı. Meclis toplantısı başlamak üzere. Başkan Karaosmanoğlu bekleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482