banner422
banner465
banner421

Banliyö treninde güzergah uzadı!

Bir zamanlar İzmit’in en önemli ulaşım aracıydı banliyö trenleri. Haydarpaşa ile Sakarya arasında pek çok durakta durur, gün içinde binlerce yolcuyu gitmek istedikleri yere kadar taşırdı. Oldukça da ekonomik olan bu seferlere ilgili her zaman çok olurdu. 

İstanbul-Ankara YHT hattı çalışması nedeniyle kapatılan hat, aradan geçen 3 yılın ardından 2015 yılında yeniden açılmıştı. Ama ne sefer sayısı ne de durak sayısı eskisi gibiydi. Arifiye-Pendik arasında sefere başlatan trenlerde 4 gidiş 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapmaya başladı.

İlk etapta 5 durakta duran banliyö treninde durak sayısı arttı. Trenler artık 9 durakta duracak. Son eklenen durak ise Adapazarı Mithatpaşa durağı oldu.

Pendik-Mithatpaşa tren hattında sefer saatleri ise şöyle;
 

MİTHATPAŞA-PENDİK
Mithatpaşa: 05:49 --07:02 --13:34 --17:43
Arifiye: 06:00 --07:13-- 13:45 --17:55
Sapanca: 06:07-- 07:20 --13:52-- 18:02
İzmit: 06:31-- 07:44 --14:16 --18:26
Derince: 06:37 --07:50 --14:22 --18:32
Yarımca: 06:45-- 07:58 --14:30 --18:40
Hereke: 06:53 --08:06 --14:38-- 18:48
Gebze 07:08-- 08:21-- 14:53-- 19:03
Pendik: 07:24-- 08:37-- 15:09-- 19:19

 

PENDİK-MİTHATPAŞA
Pendik: 08:00-- 10:20-- 16:30-- 20:15
Gebze: 08:18-- 10:38-- 16:48-- 20:33
Hereke: 08:33-- 10:53-- 17:03-- 20:48
Yarımca: 08:41-- 11:01.. 17:11-- 20:56
Derince: 08:49-- 11:09-- 17:19-- 21:04
İzmit: 08:57-- 11:17-- 17:27-- 21:12
Sapanca: 09:19-- 11:39-- 17:49-- 21:34
Arifye: 09:25-- 11:45-- 17:56 --21:40
Mithatpaşa: 09:35-- 11:55-- 18:06-- 21:50

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dertli 3 ay önce

tren ile ben niye haydarpaşaya kadar gidemiyorum. 2 yıl denildi 5 yıl oldu. milletvekilleri nerde? yük taşımacılığı yapılamıyor trafik kazaları arttı. yollar tır ile doldu...yük taşımacılığı yapılmadığı sürece trafik kazaları bitmez...

Avatar
nedim 3 ay önce

Eskisi gibi 24 sefer niye yapılmıyor? 3 hat denildi ne zaman nereden geçecek bir yetkili açıklasın.Tünellerin içinden 3. hat nasıl yapılacak? Liman demiryolu bağlantıları yapılmalı...

Avatar
köseköy 3 ay önce

Köseköy tren istasyonu niye açılmaz anlamadı. belediye milletvekili var fakat bizim tren istasyonu kapalı

banner354

banner328

banner276