banner598
banner608
banner654
07 Aralık 2016 Çarşamba 15:13
Ankara’da çok garip ilişkiler ağı ve Nuh Çimento
banner610
23 Eylül Cuma günü gazetemizde yayımlanan “Nuh Çimento’da FETÖ çatırdaması” adlı haberimiz oldukça yankı uyandırmıştı. Kocaeli’nin en köklü kurumlarından olan Nuh Çimento’yla ilgili 2015 yılında hazırlanan iddianamede adı geçen kimi isimlerin 15 Temmuz darbe girişiminde birebir rol alması sonrası gözler, iddianamedeki diğer isimlere çevrilmişti. Özellikle CEO Gökhan Bozkurt ve Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin’in Nuh Çimento’daki kadrolaşmada aktif rol oynaması, bu iki ismi ön plana çıkarmıştı. İddianamede adı geçen isimleri işe alanların Bilgin ve Bozkurt olduğu yine iddianamede yer almıştı. 

YOLSUZLUK VE KADROLAŞMA
Yolsuzluk ve kadrolaşma iddiaları üzerine hazırlanan iddianameyi FETÖ’ye bağlayan ise Seyfullah Genç ve Burhan Güneş isimleriydi. FETÖ’nün kuruluşu olan Sürat Kargo’dan gelme Seyfullah Genç eylül 2014'tendir Nuh Çimento'da çalışıyordu. Kurum içindeki görevi, Bilgi Teknolojileri ve ISO 27001 bilgi güvenliği yöneticiliğiydi. 15 Temmuz gecesi, TRT'yi basan darbecilerin yayını kesmek için yanlarında getirdiği üç bilişimciden biriydi. Darbe girişimi başarısız olunca, ertesi sabah TRT'nin tel örgülerini aşarak kaçmaya çalışırken güvenlik kameralarına yakalandı. Halen tutuklu. Ve böyle ağır bir suçtan yargılanmasına rağmen 28 Temmuz 2016 tarihinde Nuh Çimento’dan adına 185 lira 29 kuruş para yatması dikkat çekiciydi. 

FETÖ’DEN TUTUKLU
Burhan Güneş ise Fikri Işık'ın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğu dönemde, FETÖ ile olan irtibatları nedeniyle TÜBİTAK'tan atılan isimlerdendi. TÜBİTAK’taki görevi idari işler başkan yardımcısıydı. TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve BİLGEM Başkanı Hasan Palaz ile birlikte ağır cezada yargılanıyordu. Çünkü TÜBİTAK, Palaz'ın görevinden alınmasından sonra bunların haklarında dava açmıştı. Ondan sonra da Nuh Çimento’da IT Müdürü (İletişim teknolojileri) olarak görevlendirilmişti. 15 Temmuz darbe girişiminde, üç kişiyle birlikte TÜRKSAT'ın Ankara Gölbaşı tesislerine girmek üzereyken polislerce gözaltına alınmıştı. Amaç, Türkiye genelindeki tüm yayınları ve iletişim kanallarını kesme konusunda darbeci askerlere yardımdı. Burhan Güneş de halen tutuklu.

PANORA’DAN BAKARAK
Haberimizde Nuh Çimentonun CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt’un hükümetin hedefindeki Ali Babacan’ın bacanağı olduğunu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da Nuh Çimento’nun ortağı pozisyonunda bulunmasını ayrıca dikkat çeken noktalar olarak aktarmıştık. Haberimiz ses getirmiş, Kocaeli’yi aşmış ve kimi ulusal gazetelerce gündeme taşınarak Ankara’ya kadar uzanmıştı. Hatta Oda TV konuyu daha da detaylı bir şekilde okurlarına aktarmıştı. Oda TV’nin ana temasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu vardı. Hisarcıklıoğlu’nun sessizliğini koruduğu ve Nuh Çimento’daki bu isimlerle ilgili adım atılması noktasında temasa geçmediği tartışıladursun avazturk.com adlı haber sitesinden Yazar İnanç Yılan, Ankara'nın en yetenekli(!) ARMADA’larının Nuh Çimento'da yoğunlaşan garip ilişkilerini, Ankara'ya PANORA'dan bakarak kaleme aldı.

HİSARCIKLIOĞLU VE ESKİYAPAN
PANORA AVM’nin ortakları arasında ARMADA ve Nuh Çimento’nun da ortağı olan Fikret Eskiyapan ve Rifat Hisarcıklıoğlu yer alıyor. İnanç Yılan, Nuh Çimento’daki o şaibeli isimleri sıraladıktan sonra “Peki bu kadar yetenekli ARMADA’yı Nuh Çimento’da kim bir araya getirdi. Elbette bu soruya Nuh Çimento’nun ortakları olan Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Fikret Eskiyapan ikilisi bir cevap yapıştıracaktır. Ne de olsa ARMADA’da da ortaklar. Ankara’ya en iyi PANORA’dan bakabilen de yine bu ortaklardır” ifadelerini kullandı. Yılan, yazısını oldukça imalı şu fıkra ile tamamladı…

İşte İnanç Yılan’ın kaleminden 15 Temmuz gecesi biri TÜRKSAT'ı diğeri TRT'yi basmaya gidenlerin de yer aldığı birbirinden çarpık ilişkiler ağı:
 
Her ne kadar aynı konu üzerine daha önce üç tane belgesel yapmış olsam da Nisan 2016’da çekimlerine başladığım “Asimetrik Savaş–Darbe Günlükler-l” için bilgi ve belge toplarken çok zorlandım. Malumunuz kimse FETÖ aleyhinde konuşmaktan hazzetmiyordu. Yani oyunu şöyle oynadı bütün oyuncular (Medya, Siyaset, ticaret vb.); Bu mücadelede Cumhurbaşkanının yanında gibi görün, ama kimseyi karşına alma... Böylece hiç bir şey yapmadan ve kimseye bulaşmadan hem günü kurtarırsın hem de sahte kahraman olmanın dayanılmaz hafifliğine kavuşursun. Örneğin ben bile FETÖ hakkında o kadar araştırma üç tane de belgesel yapmama rağmen karşımızdakilerin ne menem bir ruh hastaları olduğunu 15 Temmuz gecesi Genelkurmay’ın önündeki Demokrasi Eylemine katıldığımda gördüm. Darbe için tiyatro diyen soytarılar da var elbette. Ben yanımda can verenleri bilirim başka da bir şey bilmem. Her neyse konumuza dönelim.
 
Asimetrik Savaş’ı çekerken öngörüm önce ekonomik kriz çıkartıp sonra darbe yapacaklarıydı ancak sıralamayı değiştirdiler. Neyse yine deneyecekler nasılsa o yüzden biz yine ekonomi üzerinden gidelim. Neden bu kadar eminim? Çünkü Venezuela ve Brezilya örnekleri bizdekinin öncülleriydi. Kim ki (Bizde Cumhurbaşkanımızdı) küresel güç odaklarına kafa tutarsa ve sömürüye izin vermezse hemen eko-şok politikasına girişilir. Ancak bizde çok uzun vadede ve iyi şekilde hazırlandılar. Stratejik bütün kurumlar ele geçirilerek alt yapısı hazırlanan ekonomik darbe için felç et ve devre dışı politikası yürütüldü. Bunda başarılı olamayacakları hesabıyla alternatifleri de devreye soktular. Ayrıntılı planlarını belki daha sonra yazabilirim ama bu yazımı Nuh Çimento üzerinden tezgahlanan oyuna ayıracağım. Öncelikle aktörleri tanıyarak başlayalım;
 
1) Tevfik Bilgin–BDDK Eski Başkanı–Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı. Başkanlığı zamanında kurduğu kadronun maharetlerini saymakla bitiremem. Kadroyu saydıktan sonra FETÖ kim biz kimiz ki bununla uğraşabiliriz diyeceksiniz! En azından ben öyle dedim.
 
2) Kamil Gökhan Bozkurt–Ve karşınızda Yetenekli Bay Ripley. On parmağında on marifet. Türk Telekom eski CEO’su iken yolsuzluk soruşturmasıyla görevinden azledilir. Ali Babacan’ın kayınbiraderliğinden mütevelli bu şahsın ışık evlerinde yetiştiği söylentisi de kulaktan kulağa yayılır. Ve bu müthiş öz geçmişinin ödülü olarak da Nuh Çimento’nun CEO’su olur. Ee böyle kariyer herkese nasip olmaz. Akrabaysa akraba, ışık eviyse en ışıklısından, yolsuzluktan sabıkalı... Daha ne arayacaksınız bir CEO’da, fazlası var eksiği yok.
 
3) Hasan Sezer–Vakıfbank eski yönetim kurulu üyesi–Kamil Gökhan Bozkurt tarafından Nuh Çimento’ya bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanır.
 
4) Atilla Karagöz–Türk Telekom döneminde Kamil Gökhan Bozkurt’un mesai arkadaşı. Pek başarılı olsa gerek, iş bu sebepten ötürü Nuh Çimento’ya tam yetkili Finans Müdürü olarak işe alınır. Her nedense FETÖ için çalıştığı iddialarına rağmen hiçbir soruşturma veya araştırmaya tabii tutulmadığı gibi el üstünde tutulur, bunun sebebi tedarikçileri genelde FETÖ’cü firmalardan seçmesi olabilir mi? Yetenekli Bay Ripley’in en güvendiği elemanı olarak, Türk Telekom’da yarım bıraktığı başarılı kariyerine Nuh Çimento’da devam eder.
 
5) Halil Can–TÜBİTAK’tan sahte diploma skandalıyla görevinden uzaklaştırıldıktan sonra, bu alandaki maharetini daha iyi sergileyebilmesi amacıyla olsa gerek, Nuh Çimento’nun insan kaynakları biriminin başına getirilir. Peki, sahte diploma davasının sanığını bu birimin başına kim getirir? Tabii ki Tevfik Bilgin ve Kamil Gökhan Bozkurt ikilisi. Ancak uzun zamandır pasifize edilmeye uğraşılan Nuh Eskiyapan’ın katı direnişi sonucunda iş akdi feshedilir. Nuh Eskiyapan’ın muhalefetiyle insan kaynaklarından ayrılmadan önce yaklaşık 150 kişiyi Nuh Çimento’ya sığdırmayı başarır. Elbette bu başarısında yönetimden (Tevfik Bilgin–Kamil Gökhan Bozkurt) aldığı destek yadsınamaz. Yani bir başarı varsa kişiselleştirmeden okunursa kimsenin de hakkı yenmez.
 
6) Burhan Güneş – TÜBİTAK’taki sahte diploma skandalına iştirak ederek ilk başarılı kariyer hamlesini yapan bu cevheri elbette Nuh Çimento kadrosuna Bilgi İşlem Yöneticisi olarak atamakta geç kalmayan malum ikilinin (Tevfik Bilgin – Kamil Gökhan Bozkurt) ne kadar isabetli tercih yaptığını 15 Temmuz gecesi görüyoruz. Çünkü kendisi darbecilerle birlikte TÜRKSAT baskınına katılarak, görevini başarıyla yerine getirmek için hiç bir koşulda azminden vazgeçmeyerek gösterirken kendisini Nuh Çimento Bilgi İşlem Yöneticisi yapan büyüklerini mahcup etmemiştir.
 
7) Seyfullah Genç – Bir Bilgi İşlem dâhisi daha... Neyse ki bu yeteneği de hem keşfedip hem de Nuh Çimento’ya kazandıran yine aynı ikili.  Peki Burhan Güneş, darbe gecesi TÜRKSAT’ı basmaya gider de, Seyfullah Genç ondan aşağı kalır mı? O da TRT’yi basar. Böyle iki Bilgi İşlem yöneticisini aynı şirkette buluşturmak her babayiğidin harcı değildir elbette.

İsimleri geçelim, çünkü kadroyu saymakla bitiremeyiz. Peki bu kadar yetenekli ARMADA’yı Nuh Çimento’da kim bir araya getirdi. Elbette bu soruya Nuh Çimento’nun ortakları olan Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Fikret Eskiyapan ikilisi bir cevap yapıştıracaktır. Ne de olsa ARMADA’da da ortaklar. Ankara’ya en iyi PANORA’dan bakabilen de yine bu ortaklardır.
Şimdi aklıma bir fıkra geldi; Adamın biri Buda Müzesini gezerken ağzından şu kelimeler dökülmüş... “Buda, bu da Buda, bu da Buda, hepsi burda ya”...

AVAZ TÜRK'TE ÇIKAN HABER İÇİN TIKLAYIN

KİM YA DA KİMLER KORUYOR?
Evet, Gökhan Bozkurt ve Tevfik Bilgin’in oluşturduğu kadroda yer alan pek çok isim hakkında bir iddianame hazırlanıyor, bu iddianamede adı geçen 2 isim 15 Temmuz darbe girişiminde bizzat yer aldığı için tutuklanıyor ve Bozkurt ile Bilgin, görevini rahatlıkla sürdürüyor. En başından bu yana takip ettiğimiz ve ulusal basına kadar taşan bu iddialara rağmen Bozkurt ve Bilgin’e dokunmayan, dokundurtmayan, yani bu ikiliyi koruyan ya da koruyanlar kim?
 
Son Güncelleme: 08.12.2016 18:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Suat 2016-12-08 11:04:02

Adalet elbet yerini bulacak tüm vatan hainleri için biraz geç bile olsa sabredelim.Nuh Çimentonun tecrüberli vatansever kadrolarını tasfiye edip kadroları terörist dolduranlar hesap verecek!

Avatar
Serkan 2016-12-08 13:35:13

Niçin polis savcı açıklama yapmaz isyanlardayım bir dirhem hak adalet

Avatar
Kandıra41 2016-12-10 10:04:00

Fetöcüler gidecek adalet gelecek

Avatar
Kamil 2017-04-30 21:52:12

Nuh CEOsunun önceki görevleri Halk Bank İK,kadrolaşma,Türk Telekom kadrolaşma ,ama kimse hesap soramaz ona

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482