banner560
banner573
banner572
13 Temmuz 2015 Pazartesi 13:53
Alperenler, zulme sessiz kalmadı
banner508

Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Kocaeli İl Başkanlığı yönetici ve üyeleri iftarda buluştu. İzmit Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen ve yoğun katılımın olduğu iftar programına Kocaeli İl Başkanı Kadir Aktaş ev sahipliği yaptı. İftarda zulme uğrayan Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri ve Srebrenitsa katliamı da gündeme getirildi. Aktaş, toplanma gayelerini şöyle açıkladı:

 

“Bugün burada toplanmamızın sebebi, Allah Resulü’nün mukaddes has ismini, sırf o isme duyduğu sonsuz saygıdan ötürü hafif bir değişikliğe uğratıp ‘Mehmet’ yapan, böylece İslam ülkelerinden hiçbirinin eremediği bir ruh iffeti gösteren duygu inceliğini, damarlarının en ücra köşesinde dahi hisseden Türk milletinin esas yurdu ve Kızıl Çin Hükümeti’nin insanlık dışı asimilasyon yöntemleri uyguladığı kardeş vatan, Doğu Türkistan için besmele-i şerif ile başlanmış bir kıyam, bir istiklal mevzusudur.”
 


 

DOĞU TÜRKİSTAN

 

Aktaş, iftar programının amacını aktardıktan sonra biri Doğu Türkistan’da yapılan zulüm, diğeri ise Srebrenitsa katliamı ile ilgili olmak üzere iki ayrı basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk açıklama Doğu Türkistan ile ilgiliydi. Aktaş, bu konuda şunları söyledi: “Din ve vicdan hürriyetinin tanınmadığı, Türkçemizin susturulmaya çalışıldığı, canlarına ve namuslarına göz dikildiği Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri var olma savaşı vermektedir.

 

Çin 65 yılda Müslüman Türklere yoğun bir şekilde ateistlik ve komunistlik propagandası yapmış, üç bin yıllık Türk yurdu Doğu Türkistan’da Türklük ve müslümanlık adına ne varsa yok etmeye çalışmıştır. Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı için mücadele etmiş olan direnişçi lider Osman Batur’un torunlarına selam olsun. Bildiğiniz üzere cumhurbaşkanlığı forsumuzda yer alan 16 yıldız tarihte kurulmuş 16 Türk Devleti’ni temsil etmektedir.

 

SESSİZ KALAMAYIZ
 


 

Lakin bütün Türk devletlerinin ana yurdu olan ata topraklarında Müslüman Türk kardeşlerimizin Kızıl Çin zulmü altında namaz kılmaları, oruç tutmaları ve benzeri ibadetleri engellenmiştir. Soydaşlarımız, Çin’in güney bölgelerine sürgün edilerek asimilasyona uğratılmış ve nüfusun her geçen gün erimesi adına çocuk yapmaları yasaklanmıştır. İnsanlarımız kaçırılmış ve köle olarak kullanılmıştır. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz tarihin hiçbir döneminde görülmemiş büyük bir zulümle karşı karşıyadır.

 

Dünya devletleri, 1949’dan bu yana Çin zulmüne karşı üç maymunu oynamaktadırlar. Çin’in uyguladığı devlet terörünü görmezden gelmekte, duymayarak ve konuşmayarak bir nevi Kızıl Çin’i ödüllendirmektedir. Bugün buradan yüce milletimize sesleniyoruz. Çin zulmü altında her gün namusunu, iffetini, dinini, dilini korumaya çalışan kardeşlerimize yapılan zulme sessiz kalmamalıyız.

 

DEVLET POLİTİKASI

 

Yüce Türk milleti! Soydaşına sahip çık. Sessiz kalırsak - Allah muhafaza – tarihimizde leke olarak duran Boraltan köprüsü faciasını tekrar yaşamış olacağız. Ayrıca bu acı olayların gelmesini göz önünde bulundurarak Doğu Türkistan davasının devlet politikası haline dönüştürülmesi gerektiğini arz ediyoruz.


‘Esir iken Mısır, Kerkük, Türkistan,

Bana zindan olur Maraş, Elbistan.

İbn-i Sina, Dedem Korkut, Alparslan

Susarsam hakkını helal etmesin’


Cennet mekan Abdurrahim Karakoç’ın kaleme aldığı bu dörtlük hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm milletimize bir haykırış rehberi olması gerektiğini ifade etmek isteriz. Al Bayrak’tan Gök Bayrak’a selam olsun.”

 

SREBRENİTSA KATLİAMI

 

Aktaş’ın üzerinde durduğu ikinci konu ise Srebrenitsa katliamı idi. Aktaş, şunları kaydetti: “Bizlere yapmadığımız sözde Ermeni soykırımı yıkmaya çalışanlar ve parlamentolarında soykırım kararları almaya çalışanlar, hür (!) dünyanın gözü önünde cinayetler işlemişler ya da seyrederek ortak olmuşlardır. AB ve ABD kendi menfaatleri oluca Irak'a, Libya'ya ve Tunus'a giriyor çıkıyorlar.

 

Lakin Avrupa'nın ortasında Sırp keskin nişancılar ve yöneticiler tarafından katliam yapıldı, binlerce kadının ırzına geçilerek namusu kirletildi, evleri ve malları yağmalandı. Libya'ya petrol var diye üşüşen AB ve ABD, Bosna'da sessiz kaldı. İkiyüzlü Batı, açık denizlerde yaralı fok ve caretta caretta deniz kaplumbağalarına gösterdiği ilgi ve alakayı Bosnalılara göstermedi.

 

RAHMETLE ANIYORUZ

 

Srebrenica'da hunharca şehit edilen Fatih Sultan Mehmet'in emaneti 8 bin Boşnak kardeşimiz rahmetle anıyoruz. İnsanlığın duyarsız kaldığı bu tür insanlık dışı vahşetlerin bir daha olmamasını diliyoruz. İnsanlık dışı saldırıyı 20 değil, 200 yıl da geçse kınamaya ve lanetlemeye devam edeceğiz.

 

Bu soykırımda sorgulanması ve yargılanması gerekenler Sırp katillerin yanında Srebrenica'yı 'Güvenli Bölge' ilan ederek Boşnakların silahlarını toplayıp onları Sırp katillere teslim eden; hava harekatını kasıtlı olarak engelleyen zamanın BM Genel Sekreteri Butrosgali, Barış Gücü Komutanı Fransız Generali Janvier ve BM Bosna Temsilcisi Japon Akashi gibi kişilerdir. Tarih siz ve sizin gibileri asla affetmeyecek ve unutmayacaktır.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan yılmaz 2015-07-13 17:17:28

16KİŞİLİK DEV YOĞUN KATILIM:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Avatar
Muhammed Fettah 2015-07-13 22:44:49

Kaç çeşit alperen var Çözemedin.

Avatar
Celil kara 2015-07-13 23:47:25

Çakma alperenler :)

Avatar
mesut gürel 2015-07-14 01:36:43

Onca yazılandan kişi sayısına takılmak gerçekten kıskanmak ve artniyetlilik.Maalesef tüm katılımcıları fotoğraflamak aklımıza gelmedi,bi daha ki sefere öyle yaparız,gecenin sonunda fotoğraf çekilindi.

Avatar
alperen doğu türkistan 2015-07-14 02:01:54

Güzel konuşmuş Sayın Başkan.
Diline yüreğine sağlık.
Adeta bir çığlık olmuş sesi
ANA topraklardan
ATA topraklarımıza..
Al bayraktan,Gök bayrağa selam olsun.

Avatar
Şenol Karamus 2015-07-14 09:20:38

Gönlünüze yüreğinize sağlık. Rabbim sizleri var etsin yüceltsin...

Avatar
Yılmaz 2015-07-14 10:41:13

Ya kardeşim, adamlar toplanmış, zulme sessiz kalmamış; adı "X", "Y" ya da "Alperen" ne fark eder. Ne kadar saçma yorumlar yapıyorsunuz. MHP tabanıymış, CHP tabanıymış, hatta AKP tabanıymış ne fark eder, zulme karşı olan herkes kardeşimizdir. Helal olsun g

banner354

banner328

banner554

banner482