banner560
banner573
banner572
16 Temmuz 2014 Çarşamba 10:33
AKADEMİ HASTANESİ’NİN GÖRKEMİ, SİZİ ÜRKÜTMESİN !
banner508

 

aysun erenkaya

Yıllardır İzmit kent merkezinde hizmet veren ÖZEL AKADEMİ HASTANESİ,  yeni binasında hizmet vermek için gün sayıyor.t_uyeler_logo_2

Başiskele Ovacık Mahallesi D-100 karayolu Yahya Kaptan ışıklar kavşağı karşısında sekiz ay önce inşaatına başlanan ilimizin önemli sağlık kuruluşları arasında yer alan Özel Akademi Hastanesi’nin yeni hizmet binası; son derece geniş, çok daha konforlu ve yüksek yatak kapasitesiyle hizmete girecek. Çok kısa zamanda faaliyet gösterecek yeni hastane binası için artık son rötuşlar yapılıyor.

***

Akademi Hastanesinin sahibi Kubilay Kırman ile tanışıklığım, 3-4 yıl öncesine dayanır. Depremden sonra herkesin İzmit’i terk ettiği bir zamanda, o bir an bile tereddüt etmeden İzmit’in ortasına bir hastane kurdu. Hekim değildi ama iyi bir iş adamı, ön görüsü yüksek bir yatırımcıydı. Yıllar önce, halen hayatta olan babasının yaşarken iki oğluna bıraktığı bir vasiyet vardı. “Paranızı hayırlı bir iş için kullanın” dedi.

Bu söz Kubilay Kırman’a ve kardeşine adeta yol gösterdi. Düşündüler, taşındılar, eşe dosta danıştılar ve insan sağlığına fayda sağlayacak en hayırlı işe girmeye karar verdiler. İzmit ilk özel hastanesine onlarla birlikte kavuştu.

Özel hastane kültürüne uzak olan İzmitlilere, gönüllerini açtılar. Yaklaşık 14 yıldır bu kentte çizgisini bozmayıp, kent halkıyla bütünleştiler. İzmit’e faydaları bununla sınırlı kaldı mı peki? Tabiî ki hayır… Kent insanının Akademi Hastanesiyle beraber özel hastane rahatlığı ve konforuna iyice alıştığını gören diğer yatırımcılar, yeni yeni hastaneler kurma cesaretine girdiler. Bu sayede artık Kocaeli’de çok sayıda hizmet veren özel hastane var. Akademi Hastanesinin müşterileri, hastaları yıllardır vefa göstererek, ilk göz ağrısı olan hastaneyi sahiplendiler. ŞİMDİ SIRA YİNE ONLARDA…

Başarılı yatırımcı Kubilay Kırman, İzmit halkına bir kez daha hayırlı bir iş yaptı. Kentin markası olan Akademi Hastanesi yeni yerinde, yepyeni binasıyla, gelişmiş kadrosuyla, lüks konforuyla Kocaeli insanına merhaba diyor.

***

Hayatımda önemli yer tutan insanları hiç unutmam, ihmal etmem.

Yine birkaç yıl önce tanıdığım biri var… İPEK KARABULUT…

İpek Karabulut, Akademi Hastanesinin bel kemiği. Sevecenliği, samimiyeti, işine hakimiyeti ile hastanenin halkla ilişkiler sorumlusu gibi bir ünvanı osa da, İpek Karabulut o hastanenin her şeyi.

Kendisini ziyaret ederek, yeni kurulacak hastane hakkında detaylı bilgi edinmek istedim. Nasıl heyecanlıydı anlatamam. Belli bir zaman mevcut hastanedeki işlerini yapıyor, sonra hastanenin şantiyesine gidiyor. Bu tam 7 aydır böyle devam etmiş. Anlattıkları karşısında merakım giderek arttı. “E hadi ne duruyoruz? Gidelim hastanemizi yerinde görelim” deyince, fırladık gittik. Samimi söylüyorum, bu kadarını beklemiyordum. Gördüklerim karşısında hayrete düştüm. Çok özel hastane gördüm ama bu lükse ve bu konfora sahip olanların çoğu ya ulusal çapta marka olmuş hastanelerdi yada güçlü yatırımcıların bir araya geldiği hastanelerdi. Ama bu öyle değildi. Kubilay Kırman, kazancının çoğunu biraz da fon desteğiyle beraber müthiş bir yatırıma dönüştürmüş.

_MG_6972 _MG_6973

***

Kendimi daha çok beş yıldızlı bir otelde hissettim.

İlk sorum; “insanlar buraya girmeye korkar, her şey birinci sınıf ve çok lüks, harcanan parayı hastalardan çıkarmayacaksınız değil mi?” dedim. Kubilay Bey en çok bu konunun öne çıkarılmasını istiyor. Şu ana kadar uygulanan fiyat politikamız neyse, burada da aynısı geçerli olacak. Bu ihtişam kimsenin gözünü korkutmasın. Biz onlara hak ettikleri değeri vermek istedik. Diğer hastanemizde eksik gördüğümüz ne varsa burada fazlasını yapmaya gayret ettik dedi.

***

Anlayacağınız AKADEMİ HASTANESİ her şeyiyle hazır, sizi bekliyor. Bir an önce hasta kabulüne başlamak için tüm aile var gücüyle çalışıyor. Elinde bezle dolapları silen birini görüyorsunuz, soruyorum kim diye? Kubilay Beyin kızı Pelin diyorlar, diğer yandan ortalığı temizleyen bayanları görüyorum, İpek Hanım, bunlar baş hemşiremiz, şu sorumlumuz, bu sorumlumuz diyor. Mesai saati dışında herkes tam kadro İzmit’ten Başiskele sınırlarında bulunan yeni hastaneye koşuyor. Bir işte aile sıcaklığı ve aile sahiplenmesi oldu mu, orada başarının kaçınılmaz olacağına inanmışımdır hep. AKADEMİ HASTANESİ kocaman bir aile olmuş ve heyecanla yeni yerde siz Kocaeli halkına hizmet vermek için sabırsızlanıyor. Bir Kent sevdalısı olarak, kazandıklarını gayrimenkule veya farklı şeylere yatırıp keyfini sürmek varken, tutupta İzmit halkına yatırım yapan Kubilay Kırman’ı ve AKADEMİ HASTANESİ’ne kimlik katan İpek Karabulut’u gönülden tebrik ediyorum.

Yolunuz açık olsun AKADEMİ AİLESİ…

Şimdi merak edenler için teknik detay bilgilerini sizlere aktarıyorum.

_MG_6952 _MG_6948

HASTA KONFORU ÖN PLANDA TUTULMUŞ

D-100 karayolu kenarında bulunan Özel Akademi Hastanesi yaklaşık 12 milyon doların üzerinde yatırımla 12 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edildi. Yeni hastanenin mimarı Erkan Karacan, her şeyi hastaların konforuna uygun şekilde tasarlamış. Özel Akademi Hastanesi’nin yeni binasında 32 poliklinik odası, bir adet kardiyovasküler ve 4 adet ameliyathane buluyor. Ayrıca acil girişinde her şeyin hazırlanmış olduğu ek küçük bir ameliyathane bulunmakta.  2 adet doğumhane, 19 genel yoğun bakım, 18 yenidoğan yoğun bakım, 6 adet müşahade, 5 KVC yoğun bakım olmak üzere hastane toplamda 114 yatak kapasiteli olarak hazırlandı.  Günde bin 100 kişiye ayakta hizmet verecek olan Özel Akademi Hastanesi,  günde 40 ameliyat gerçekleştirebilecek. Özel Akademi Hastanesi’nin yeni binasında tüm odalar tek kişilik olarak dizayn edildi. En küçük hasta odası 28 metrekare, 9 adet VIP Suit odası ise 35 metrekare ve üstü olarak planlandı. 75 kişilik konferans salonu bilgilendirme ve eğitim, hastane çatısında helikopter pisti de ameliyathanelere direkt ulaşım için hazırlandı.

HELİKOPTER PİSTİ VE BOTANİK BAHÇE

Hastanenin zemin katında ameliyathaneler ve yoğun bakım üniteleri, giriş katında kayıt bankoları, poliklinikler, laboratuar, radyoloji ve acil servis, 1. katında  çocuk ve kadın doğum poliklinikleri; 2. katında yataklı odalar; 3. katında VİP  odalar; 4. katında ise yönetim ve idari odalar bulunacak. Birbiri ile ilişkileri bulunan bölüm ve poliklinikler yan yana hizmet vermekte; ayrıca polikliniklerin bulunduğu giriş katının bekleme koridoru, ilimizdeki hastaneler içinde en geniş koridor olma özelliği taşıyor. Hastanenin üçüncü katı  aynı zamanda teras olarak kullanılıyor ve burada botanik bir bahçe bulunuyor. Hastaların steril ortamdan ayrılmadan ancak yürüme ihtiyaçlarını gidermek adına kurulan Botanik bahçe, 7 yüz metre yürüme alanı imkanı veriyor. Hastanenin en üst katında bulunan teras, helikopter pisti olarak tasarlandı. Uzaktan gelen acil hastaların inişten sonra 50 saniye içerisinde ameliyathaneye ulaştırabilmeleri için bir sistem tasarlandı. Her katta asansör ve lavabo fazlaca kullanıldı. Diğer hastane binasında sıkıntısı çekilen her şey yeni hastanede eksiksiz olarak yapıldı.

20140526121542ozel2 20140526121543ozel3

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Özel Akademi Hastanesi yeni binasında Kocaeli’ye ilkleri sunmayı hedefleyerek hiçbir masraftan kaçınmamış. Hasta ve refakatçi konforu hedeflenerek hazırlanan odalar, beyaz ve cappuccino kahve tonları kullanılarak dinginlik veren tonlarda döşendi. Özel  Akademi Hastanesi yeni yerinde çocuklar da unutulmadı; ve özel oyun  alanları hazırlandı. Mimari özelliği, donanımıyla hasta ve hasta yakınlarına en  iyi sağlık hizmetini sunmak için kolları sıvayan Özel Akademi Hastanesi’nde tüm  binayı saran pnömatik tüp ve evrak taşıma sistemleri var. Bu sistem sayesinde kan  örneklerinin, hastanenin her yerinden anında laboratuvara ulaşması sağlanıyor.  200 kişilik otoparkı bulunan hastanenin dış bölümünde 9 dükkan bulunmakta. Özel Akademi Hastanesi’nin işletmesini yapmayacağı bu dükkanlar restoran, alışveriş, fotoğrafçı, çiçekçi ve kafe olarak kiralanmaya başlandı.

FİYATLARDA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Kurumsal kimliği ve deneyimli kadrosuyla 23 branşta 42 doktorla hizmet veren Özel Akademi Hastanesi, kadrosunu genişleterek 52 doktorla yeni yerinde hastalarını karşılayacak. MR, bilgisayarlı tomografi, dört boyutlu ultrason gibi ileri tetkik ekipmanları, anjiyografi işlemleri, kalp damar cerrahi ameliyatları gibi özellikli işlemleri başarıyla gerçekleştirmeyi hedefleyen hastanenin SSK ile anlaşması devam edecek ve fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Konum olarak toplu taşıma araçları ve özel araçla kolaylıkla ulaşabilecek bir mevkide yer alacak olan Özel Akademi  Hastanesi, Kocaeli’nin tüm ilçeleri ve civar illerine hizmet verebilecek  rahatlığa sahip. Yerli ve yabancı hasta turizmini geliştirmeyi hedefleyen hastane yönetimi, böylelikle kent ekonomisine de katkı sağlamış olacak. Ayrıca İzmit merkezde yer alan hastane, Akademi Tıp Merkezi olarak hizmet vermeyi sürdürecek. İki hastane arası her yarım saatte bir ücretsiz ring servisi bulunacak. Derince ve Yuvam üzerinden iki ayrı servis hastalar için aktif olarak kullanılacak. Önümüzdeki günlerde hastalarına kapılarını açmaya hazırlanan Özel Akademi Hastanesi sağlık alanında çıtayı ilimiz adına çok yükseltmiş görünüyor.

_MG_6961 _MG_6969

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rıza Bollu 2014-07-15 21:23:56

Aysun hanımın kubilay beyle yükselen değerler söyleşisinden tanıdık Akademi hastanemiz hem kendilerine hemde başta izmitliler olmak üzere herkese hayırlar getirmesini dilerim.

Avatar
Haluk VARNALI 2014-07-16 01:10:02

Yıllardır ailece gittiğimiz hastanedir akademi derinceden geliyoruz ama park sorunu çok can sıkıyordu imdi hem çok daha modern hemde araç park sorunumuz olmayacak.allah utandırmasın emegi geçenleri.

banner354

banner328

banner554

banner482