banner598
banner609
banner638
19 Ağustos 2015 Çarşamba 10:47
AK Parti Dilovası 32. Danışma toplantısı yapıldı
banner610

Dilovası Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 32. İlçe Danışma Toplantısına Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçe Başkanı Osman Akbulut İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Milletvekilleri Cemalettin Kaflı ve Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak AK Parti  Dilovası Belediyesi meclis üyeleri, AKP Dilovası ilçe gençlik ve kadın kolları başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

 

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut yaptığı konuşmada, " Yapılacak erken seçime Dilovası teşkilatları olarak tüm teşkilat mensupları ile seçime hazırız ve bu teşkilatlar çalışmalarına hiç ara vermeksizin devam etmektedir.  Ülkemizde son 14 yılda çok büyük işler yapıldı. Son dönemde terör örgütleri eylemlerini sıklaştırdılar. Terör son 5 yılda sakinleşmişti; fakat seçimden sonra şer güçler ortaya çıktı; ve kan dökülmeye başladı. Bu yüzden biz yeniden AK Parti iktidarıyla güçlü Türkiye'nin temellerini atmaya çalışmalıyız dedi.”

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar da yaptığı konuşmada, "Son günlerde yaşanan terör olaylarını kınıyorum. Şehitlere Allah'ta n rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. 17 Ağustos'ta yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diliyorum. 14 yıldır ülkemiz her yönden ilerledi. Dilovası belediyesi olarak yaşanabilir bir Dilovası için önemli projeleri hayata geçiyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışı ile her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.

13 yıllık Ak Parti iktidarımız ile ülkemiz her alanda hızla büyüdü, gelişti, kalkındı; devrim ve reform niteliğinde değişim ve dönüşüm, ilerleme ve gelişmenin aktörü, öncüsü; adeta dünyanın parlayan yıldızı oldu. Daha önce Türkiye Siyaset Tarihinde yaşanmamış başarılı dokuz seçimde gösterdiğimiz gayreti; 7 Haziran Milletvekili Seçimlerinde de canhıraş şekilde gösterdik.

Bu çalışmaları yaparken: din, inanç hürriyetinin, kardeşlik ve demokratikleşme sürecinin istikrarı, büyüme ve kalkınmanın sürdürülebilir olması; İslam coğrafyasında akan kardeşkanın son bulması, yoksulluğun, yolsuzluğun ve yasakların son bulması; Ülke insanımıza yakışır yeni bir Sivil Anayasanın hayat bulması; Eski Türkiye'nin acı veren izlerini silip, Yeni Türkiye'nin gelişmiş ülkeler arasında yerini alması için tüm gayretimizle çalıştık. Maalesef sonuçlara tam manası ile sevinemedik. Halkımızın tercihi, kararı ve her şeyden önce Cenab-ı Allah'ın takdiri ile hepimizin bildiği gibi Ak Partimiz tek başına hükümeti kuracak çoğunluğu elde edemedi.

Davasına inanan, huzuru, barışı kardeşliği isteyen asla yorulmaz, asla pes etmez, etmemeli. Hakk'ın ve halkın rızası için çalışanın aşkı asla bitmez.

  Kıymetli Hazirun; Genel Merkezimiz, İl Başkanlığımız, İlçe Teşkilatımız ile 7 Haziran seçimleri sonrasında durum değerlendirmesi yaptık. Hepimiz kendi içimizde sandıktan çıkan sonuçlara binaen özeleştirimizi yaptık. Nerde hata varsa, sıkıntılar varsa hepsini masaya yatırdık. Dersler çıkardık. Ak Parti her ne kadar tek başına iktidar olamadıysa da bundan sonra milletimizin geleceği hakkında söz sahibi olan bir partidir. Yine Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey liderliğinde olmak üzere aziz milletimiz yoluna devam edecektir.Bundan sonra şartlar dâhilinde koalisyon ihtimalinin zayıfladığı; tekrar seçimin ülkemize fayda getireceği aşikar olmuştur. Buradan tekrar seçim olması durumunda tekrar seçime varız ve her zaman hazır olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Halkımıza hizmet etmek için durmak yok yola devam!

  Kardeşliğin, demokratikleşmenin, çözüm sürecinin, büyümenin ve kalkınmanın tekrar ivme kazanacağı günlere; Parti Teşkilatımızla birlikte kavuşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Bizler yani davamızın neferleri, her durumda her şartta halkımıza hizmet etmeyi şiar biliriz ve her zaman halkımızın hizmetkârıyız ve hizmetkârı olamaya devam edeceğiz. Yaşanabilir yeni bir Dilovası için Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyesi olarak yapımı tamamlanmış ve yapım aşamasında olan hizmetlerimizden kısaca söz etmek istiyorum; -Hükümetimizin İlçemize lütuf ettiği; -Körfez Geçiş Köprüsü, -Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz İSU Genel Müdürlüğü kapsamında İleri Biyolojik Arıtma Tesisimiz,  Kültür Merkezimiz, -Derelerimizin ıslahı, -Kaymakamlık ve Hastane bağlantı yolu Projesi ihalesi - Yapımına başlanan -915 adet Toplu konut Projesi -Yapılan ve hemen hemen her mahallemizde yapım aşamasında olan parklar; binlerce ağaçlandırma çalışmaları kapsamında: Daha yeşil bir Dilovası için; İlçe genelinde ağaçlandırılmaya müsait alanlara: yaklaşık 10 bin ağaç  ve bitki türevlerini toprakla buluşturup Dilovamızın çehresini değiştiriyoruz, güzelleştiriyoruz. -Tavşancıl Mahallesi Sahili ve ikinci etap çalışması -Yeşil vadi, Tavşancıl vadi ve mesire alanı tamamlandı. Yakın gelecekte de devasa, modern Bayrak Tepe Sosyal Yaşam Alanı yapımına başlayacağımızı huzurlarınızda belirtiyorum. Çehresi ve çevresi değişen, modern, Yeni Dilovası için bütün cadde ve sokaklarımızın bakım ve temizliğini titizlikle yapıyoruz. -Özel donanımlı panoramik aracımızı halkımızın hizmetine sunduğumuzu da ifade etmek istiyorum. -İlçemizdeki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarımızın akla gelebilecek bütün ihtiyaçları giderildi. Önümüzdeki Eğitim Öğretim yılında da okullarımızın bütün ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz.

Ayrıca Türkiye'nin ilk ve tek Lojistik Meslek Lisesi olan Yılport Lojistik Meslek Lisesi inşaatı tamamlanmak üzere olup. Yakın gelecekte İlçemizin Lojistik sektöründe öncü olması için elimizden geleni yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz. İkinci bir okulumuz olan Polisan Kimya Meslek Lisesi yapım Protokolünü Sayın Valimizin öncülüğünde imzaladık. -İbadethanelerimizin ve Camilerimizin ihtiyaçları kapsamında:  Yaklaşık 25 camimiz için gerekli olan ek bina çalışmaları -Şadırvan, İmam evi,  Peyzaj çalışmaları, Kubbe çalışmaları,  Camii bahçelerinin düzenlenmesi,  gerekli olan ferforje yapımı ve akla gelebilecek bütün ihtiyaçlarının tamamı tarafımızca karşılanıyor ve karşılamaya devam edeceğiz.  -Semt Konakları ve Kütüphanelerin yapımı, taziye evleri ve zaruri bütün ihtiyaçları giderildi ve giderilmeye devam edecek. -Mevcut ve yeni açılan cadde ve sokaklar için gerekli olan alt ve üst yapı çalışmaları kapsamında: Başta Cumhuriyet Mahallesi olmak üzere ilçemizin muhtelif yerlerine; Yaklaşık 4000 m yağmur suyu hattı, 7000m³ istinad duvarı, 11000 m²kaldırım,  7500 m² parke,  5600 m tül bordür, 11000 ton asfalt yol yapımı,  2600 ton stabilize serim 83 ton korkuluk yapılarak halkımızı tehlikelerden koruyor; hemşerilerimizin rahatı, huzuru ve can güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz.

30 000 m bordür ve kaldırımların boyanması işleri tamamlandı. İmara açılan yol sayımız 16 adet olup;     İlçemizin muhtelif yerlerine 12 adet merdiveni halkımızın hizmetine sunduk. - 116 sokağımızı doğalgaz kullanımına açtık. -Proje aşamasında olan; Kapalı Semt Pazarı, Tır ve Kamyon Parkı, Bilgi Evleri, Taziye Evleri yakın gelecekte hayat bulacaktır.

-Spora, sporcuya ve kulüplerimize gereken değeri veriyor. Yaz spor okulları kapsamında 14 branşta yavrularımıza hizmet ediyoruz. Özellikle yapay havuzlarla yüzlerce yavrumuzun neşeli, sporla iç içe bir yaz geçirmesi için üstümüze düşeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.

-Ayrıca yapımı devam eden Nihat Karataş Stadyumu karşında devasa spor tesisimiz yapım aşamasında olup. İnşallah önümüzdeki sene halkımız ve yavrularımızın son derece modern bir havuza kavuşacağının müjdesini buradan vermek istiyorum.

-Atıl durumda olan Tavşancıl Spor Tesisimizi Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde sil baştan tadilata soktuk.  Yakın gelecekte modern spor tesisimizi halkımızın hizmetine sunacağız. -Sosyal Belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın zaruri ihtiyaçlarını karşılıyor; özellikle şehit, yaşlı, dul, yetim kardeşlerimizin ve ailelerimizin her zaman yanındayız. -Genç delikanlılığa adım atan yaklaşık 600 yavrumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Anadolu Sağlık Merkezi kapsamında yaklaşık 2500 ihtiyaç sahibi vatandaşımızı tüm sağlık hizmetlerinden faydalandırdık. Tek bir amacımız var o da Hakk'ın ve halkın rızasını kazanmaktır. Bizler hizmet ettikçe mutlu olan Ak Belediyecilik anlayışına sahip neferleriz dedi.

 

" Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın ardından ilçe kadın kolları başkanı Gülay Artuk ve ilçe gençlik kolları başkanı Semih Kaya birer selamlama konuşması yaptılar.

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı yaptığı konuşmada, "Toplantılar çok sıcak geçiyor. Terör eylemleri ile canlarımızı acıtan terörü lanetliyoruz. Bir taraftan da elde ettiğimiz demokratik ve sosyal haklardan da vazgeçmeyeceğiz. AK Parti bu ülkenin bir gerçeği. 12 Eylül'de partimizin olağan büyük genel kongresi olacak. Hizmet partisi olarak Dilovası'nda daha çok çalışacağız."

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yaptığı konuşmada, " 7 Haziran seçimlerinden sonra birçok konuda notlar aldık. 7 Haziran'da AK Parti birinci parti ama tek başına hükümet kuramayacak bir teveccüh gösterildi. Bu sonuçtan sonra koalisyon görüşmelerine başladık. Çıkan sonuç CHP ve AK Parti koalisyon kurma için uygun zemin olmadığını açıklandı. MHP'nin tavrını anlamakta zorluk çektik. Ufukta erken seçim var. Seçimin ve sandığın yolu gözüktü. Olağanüstü olmazsa bir erken seçim ile seçim tekrarı ile karşı karşıyayız. Büyük kongremizin de 12 Eylül’de yapılacağının haberini sizlere vermek istiyorum.” Danışma toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482