banner608
banner609
19 Ağustos 2016 Cuma 17:17
Yediiklim, artık 7 yıldızlı kentte
banner610
Yılların akademi kursları tecrübesinin ardından eğitim yoluna Başiskele’de açılan kolejle devam eden Yediiklim Kolejleri, eğitim standartlarında çıtayı yükselterek adından söz ettirmeye başladı bile. 430 kişilik öğrenci kontenjanı bulunan ve 28 sınıflık binası ile anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veren Yediiklim Kolejleri, 12 kişilik sınıfları, etkin İngilizce ve İspanyolca dersleri, etüt çalışmaları, sanatsal ve sosyal faaliyetleri ile öğrenci ve velilerin bir numaralı tercihi olacak. Kolej ortaklarından, aynı zamanda kendisi de eğitimci olan Necmi Şahin, Yediiklim Kolejleri’nin en büyük özelliğinin eğitimcilerin kurumu olduğunu vurgulayarak Yediiklim Kolejleri’nin ulusal bir marka olacağını söyledi.

ÖĞRETMENLER KURDU
Necmi Şahin, şunları kaydetti: “Akademisyenlik için yola çıktım fakat sonrasında özel eğitim öğretim alanında hizmet vermeye başladım. Mesleğe, Kocaeli bölgesinde dershane öğretmenliği ile başladım daha sonra da dershanede çevremizdeki öğretmen arkadaşlarla ticari anlamda birlikte neler yapabiliriz diye düşündük ve Ahtera Özel Eğitim Öğretim’i kurduk. Yayın dağıtım şirketi olarak başladık beş yüzer lira para ile.  Yedi arkadaş başladığımız yolda daha sonra diğer 4 arkadaş ayrıldı ve biz 3 arkadaş kaldık. Ek olarak bu işi yaparken asıl iş olarak da dershanelerde, özel eğitim kurumlarında öğretmenlik mesleğini yapıyorduk.

KURSTAN KOLEJE…
2009 yılında da çok önemli bir karar aldık şirkete yeni bir oluşum eklemek adına ve Yediiklim Eğitim Kurumları’ndan franchising aldık. Alemdar Caddesi’nde 6 şubesi bulunan bir binada Yediiklim Akademi olarak KPSS kursu açtık ve beklediğimizden çok fazla bir talep gördük. O dönemde Kocaeli’de böyle bir kursun da açılması gerekiyordu. Ardından yer değişikliğine giderek toplamda 18 şube olarak devam ettik ve son olarak Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir binaya taşınma kararı alarak kursumuzu tek bir çatı altında topladık. Adapazarı ve Hendek’te de Yediiklim Akademi’yi açtık. Geçtiğimiz yıl 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde de Yediiklim Kolejlerini Başiskele Seymen Bahçecik bölgesinde açma kararını aldık ve çok hızlı bir şekilde hazırlıklarımızı yaptık.

ULUSAL MARKA OLACAĞIZ
Yediiklim Okulları isim hakkı olarak Ahtera Özel Eğitim Öğretim’e ait. Biz Mustafa Erdoğan, Yalçın Kaya ve Necmi Şahin’in sahip olduğu bir marka. Yediiklim Akademi Türkiye’de 78 şubesi olan bir markadır. Bu marka bizimle anlaşmalı bir şekilde Yediiklim Okulları markasını bize devretti. Kocaeli bölgesinden başlayarak Türkiye genelinde ulusal bir marka oluşturmaya çalışıyoruz. Yediiklim Okulları önümüzdeki yıl itibariyle bir kampüs şeklinde Diyarbakır, Balıkesir, Ankara başta olmak üzere yeni şubeleriyle bize bağlı olarak büyümeye devam edecek ve biz de İstanbul’da bir genel merkez oluşturmaya çalışacağız. Bu eğitim öğretim döneminde yayınlarımızı da çıkartıyoruz Bilim Yolu yayınları şeklinde. Birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar yayınlarımız çıkacak ve eğer bir eğitim kurumunu markalaştırmak istiyorsanız mutlaka yayın ayağınızın olması gerekiyor. 

EĞİTİMCİLERİN KURUMUYUZ
Ulusal bir marka olarak 120 şubesiyle yayın dağıtım ağını da kurmuş olan Bilim Yolu yayınları kendini bu alanda gösterecek. Yediiklim Okulları kendini ilk yılda hissettirdi. Okul noktasında en büyük özelliğimiz eğitimcilerin kurumu olması. Biz eğitimcilerin kurumuyuz. Öğretmen olmak eğitim kurumunda olmanın ilk şartı. Veliyi,  öğrenciyi anlayabilmek önemli. İkinci olarak sınıf sayılarının belirli bir seviyede tutulması gerekiyor. Siz özel okulsanız etkin bir yabancı dil eğitimi vermeniz gerekiyor.  Butik bir okul olarak öğrencilerimizin sınıflarda belirli bir sayıda tutulmasını amaçlıyoruz. Sebebimiz de öğrencinin kalabalıkta yok olmaması. Öğrencinin yeteneklerini keşfedebilmek, onu birey olarak kabul etmek, her öğrenciye daha fazla zaman ayırabilmek bu şekilde mümkün olabilir. Okulumuz ikinci yabacı dil olarak İspanyolca veriyor. Bunun nedeni de dünya genelinde yaygın bir dil olması. 

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ
Kurumumuzun en büyük özelliklerinden biri de biz herhangi bir kesim, taraf, siyaset toplumsal- sosyal örgütlerin hiçbirine yakın değiliz, hepsine eşit mesafedeyiz. Çünkü biz eğitimciyiz. Herhangi bir kesime ait değiliz, herhangi bir zihniyeti empoze gibi bir düşüncemiz yok. Milli Eğitim’in belirli bir müfredatı var. Bu müfredata bağlı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli ve manevi değerlerine sahip ve saygılı bireyler yetiştirmek istiyoruz.  Biz burada bu değerlere sahip olan ama bilimsel anlamda da iyi çocuklar yetiştirmek istiyoruz bu nedenle de önceliğimiz eğitim. 

ÇOCUKLARIMIZ ÜRETİYOR
Eğitim sisteminde en büyük aksaklık olarak gördüğümüz ve kendi imkanlarımızca telafi etmeye çalıştığımız noktalardan birisi, bizim çocuklarımız üretiyor. Biz çocuklarımıza özellikle üretmeyi öğretiyoruz. Botanik bahçemizde çocuklarımız patates, domates üretiyor. Lale ekiyor ve belirli dönemlerde yaptığımız ‘Lale Devri’ yarışmamızda da ürettikleri lalelerle yarışıyorlar. Tarımda üretimi öğreniyorlar. Bilişim Teknoloji atölyemizde çocuklarımız 3D tasarımları yapıp, 3D yazıcılarında çıkartıp ürettiğini görebiliyor, animasyon filmleri yapabiliyorlar. Robotik dersleri alarak yazılım üretimi yapabiliyorlar. Atık teknolojik aletlerle robot yapımını dahi öğreniyorlar. Ahşap atölyesinde çocuklar ahşap boyamalarını yapıyor. Çocuklarımıza el becerilerini geliştirebilecek ve kendilerinde üretim yapma kapasitesini görebilecekleri eğitimler veriyoruz. Bizim eğitim sistemimizde de üretmeye yönelik atılımlar yapılması gerekiyor. 

TEOG’UN İSTEDİĞİNİ VERİYORUZ
Anaokulu kısmında 4 sınıf oluşturduk. 3-4-5 ve 6 yaş. 3 yaştaki öğrencimiz için birinci önceliğimiz dil eğitimi çünkü çocuklar 5 yaşa kadar, 5 dil öğrenebiliyor. Orada da İngilizce ve İspanyolca veriyoruz ve bu konuda bize yardımcı olan yabancı kökenli öğretmenlerimiz de var. 5 ve 6 yaşlarda daha el becerilerini geliştirici eğitimler alıyorlar. İngilizce ve İspanyolca orada da ders olarak verilmeye devam ediliyor. 6 yaş bizim için birinci sınıfa ön hazırlık gibi. Çünkü birinci sınıf biraz sıkıntılı bir süreç. Okuma yazma süreci kritik bir dönem.  2-3 ve 4. sınıflarda daha rahatız. Bu süreçte de dil, spor ve üretime dayalı bir sistem ile süreci devam ettiriyoruz. Ortaokula geldiğimizde 5 ve 6. sınıflarda da çeşitli eğitimler devam ediyor ama 7 ve 8. sınıfta TEOG’la yüzleşiyorlar ve TEOG ne istiyorsa biz de öğrencilerimize bunu veriyoruz. 

PROGRAMLARIMIZ YOĞUN 
7. sınıfta ilk dönem ‘TEOG’ geliyor algısı oluşturuyoruz ve ikinci dönem itibariyle yoğunlaştırdığımız bir programımız var. Bu programa göre öncelikle öğrencilerimize konularını hızlı bir şekilde bitirmek adına etütler uyguluyoruz. Soru bankaları aldırılıyor. Deneme sınavları yapılıyor. Bunun sonucunda analizler yapılarak konu eksikleri belirleniyor ve gruplar oluşturularak konu tekrarları yapılıyor. Bazen öğrencilerimizin hafta sonu tatillerinde gelmesini de isteyebiliyoruz. Yaz tatillerinin belirli bir zamanından önce de çocuklarımız için kurslar başlatıyoruz. Matematik kursları başta olmak üzere bu kurslarda eğitimlerimize devam ediyoruz. Matematik öğrenme noktasında sıkıntımız yok, bizim milletçe matematiği öğretememe gibi bir sıkıntımız var. 

ELEMİYORUZ, TANIYORUZ
Amaç öğrencilerimizi iyi bir TEOG puanıyla iyi bir liseye göndermek. Önümüzdeki yıllarda da çok ciddi hedefleri olan öğrencilerimiz var, sistemi çözmüşler. Biz düşük not ortalaması olan öğrencilerimizi de geri çevirmiyoruz. Özel okul olduğunuz için başarılı öğrencilerle çalışmak ve başarısızı öğrencileri başarılı yapmak zorundasınız. Bu yıl da not ortalaması oldukça yüksek öğrenciler tercih etti bizi. Biz öğrencilerimizi sınava sokarak eleme yapmıyoruz. Öğrenciyi sadece tanımak amacıyla testler uyguluyoruz, çocukların bir takım becerilerini keşfetmeye çalışıyoruz.  Biz çocuğu elemiyoruz, tanıyoruz.”


Son Güncelleme: 21.08.2016 21:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah küçüktütüncü 2016-08-21 21:40:15

Oldukça iddialı giriş yaptılar ve Hakkını veriyorlar.
Tüm emeği geçenlere teşekkürler

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482