banner422
banner519
28 Ocak 2015 Çarşamba 18:59
Şimdi de 12 milyonluk arsa satılıyor

Başiskele Belediyesi’nde bir türlü sular durulmuyor. Daha önce borç aldığı bir iş adamına borcuna karşılık olarak arsa veren, Yuvacık Su’yu satışa çıkaran, adeta bir şirket mantığında yönetilen Başiskele Belediyesi, şimdi de mülkiyeti belediyeye ait olan 12 milyon TL’lik arsayı satışa çıkardı. Arsanın değeri ise tam 12 milyon TL. Başiskele Belediyesi’nin yıllık bütçesinin büyük bölümünü oluşturan bu rakamın nerede ve nasıl harcanacağı ise bilinmiyor.

 

ANİ GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

 

Başiskele Belediyesi’nde yapılacak olan bu arsa satışı, gözlerin yeniden bu ilçeye çevrilmesine neden oldu. Karşıyaka’da 20 bin metrekare Kentsel Çalışma Alanı imarlı arsanın elden çıkarılacak olması ilçede de tepkiyle karşılandı. Hatırlanacağı üzere, arsa satışlarından önce arazilerin devredildiği şirket olan Başiskele’nin yan kuruluşu BİAŞ’ta da geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir görev değişikliği yaşanmıştı. Bu değişikliğin, bu satışla ilgisinin olup olmadığı şimdilik bilinmiyor.

 

İşte Başiskele Belediyesi’nin arsa ile ilgili satış ilanı:

 

TAŞINMAZ MAL SATILACAKTIR

 

Başiskele Belediye Başkanlığından:

 

Mülkiyeti Belediyemize ait aşıdaki listede yer alan arsa taşınmaz hali hazır mevcut durumuyla satışa çıkarılmış olup, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 37. Maddesi ve devamı gereğince Kapalı Teklif Usulü ile Başiskele Belediyesi Encümenince ihale edilecektir.

1) İhalelerin Tarihi ve Saati     :  09.02.2015 Pazartesi Günü –Saat:11:00

2) İhalelerin Yapılacağı Yer    :  Yuvacık Hizmet Binası 2. Kat Kütüphane salonu (Fatih Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cd. GizemSk. No:2 Başiskele/ KOCAELİ)

3) İhale Usulü                         :  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 37. Maddesi ve devamına göre Kapalı Teklif Usulü

4) İhale Şartnameleri               :  Başiskele Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü- İhale Birimi Fatih Mah. Hoca Ahmet YeseviCd. Gizem Sk. No:2 Başiskele/KOCAELİ adresinden temin edilebilir.

Tel : 0262 343 20 20          Fax: 0 262 344 42 12

5)  Şartname Bedeli                :  100,00 -TL.

6) İhalelere katılmak isteyenlerden istenen belgeler:

1 - Dış zarf

Dış zarf aşağıdaki belgeleri içerecektir.

a) Teklif mektubunu içeren iç zarf,

b) İkametgâh belgesi ve nüfus kağıdının idarece onaylanacak fotokopisi (Gerçek Kişiler),

c) Siciline kayıtlı bulunduğu ticaret odasından alınmış ihalenin yapıldığı yıla ait faaliyet belgesi, (Tüzel Kişiler)

d) Ticaret Sicil Gazetesi (Tüzel Kişiler)

e) Vekil ile temsil ediliyor ise noter tasdikli vekâletname,

f) Geçici Teminat  (2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na uygun)

g) İstekli tüzel kişilik ise yukarıda sayılan belgelerin yanı sıra tüzel kişiliğin imza sirküleri ve vekâleten temsil ediliyor ise noter tasdikli vekâletname,

h)  Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi

i) İhale Şartnamesinin her sayfasının “okudum” ibaresi ile imzalanması

7) Teklif mektuplarının en geç 09.02.2015 Pazartesi günü saat 11:00’a kadar ihalelerin yapılacağı adreste bulunan Destek Hizmetler Müdürlüğü-İhale Birimine verilmesi şarttır. Bu saatten sonra verilecek teklif mektupları veya her hangi bir nedenle oluşacak gecikmeler dikkate alınmaz.

8) Satış şartnamelerinde belirtilen hususlarla taşınmazlara ait dosyalarındaki bilgileri ve tapudaki takyidatları alıcılar aynen kabul etmiş sayılırlar. İhalenin kesinleşmesinden sonra ihale uhdesinde kalan istekliler, Satış Şartnamesine aykırı bir talepte bulunamazlar.

9) Satıştan mütevellit bütün vergi, resmi harç, ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri gibi ödenmesi gereken her türlü giderler alıcıya ait olup, alıcılar tarafından kanuni süresinde ödenecektir.

10) İdare ihaleleri yapıp yapmamakta serbesttir.

 

Sıra No

İlçe/

Mahalle

Ada/

Parsel No

Yüzölçümü (m²)

İmar Durumu

Muhammen Bedeli (TL)

Geçici Teminat

1

Başiskele/ Karşıyaka (Yeniköy)

484/1

20.000 m²

Kentsel Çalışma Alanı

12.000.000,00 TL

360.000,00

TL

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner482